| alexutzaioana a întrebat:

A doua zi de Paste sunt pe post de DJ la o petrecere si am auzit ca e un program ca sa fie muzica continua. Nu prea stiu sa explic. Adica am fost la o petrecere joia trecuta si melodiile incepeau de la 00:15 si o alta melodie incepea inainte de a se termina cealalta. Nu prea stiu sa explic, repet, ma gandeam ca voi m-ati putea ajuta!
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Adikis a răspuns:

Pai teoretic asta e treaba unui dj laughing) Pentru asta iti trebuie pregatire si poti mixa melodiile astfel incat muzica sa fie continua. Mai este o faza la Winamp ca poti sa pui ca melodia care urmeaza sa inceapa, incepe cu 5 secunde mai repede decat se termina cealalta. Poti tu seta secundele dar nu suna bine de loc, pentru a putea face chestia asta trebuie sa alegi 2 melodii care se potriesc. Se numeste BPM ai trebuie sa fie acelasi la doua piese. Eu inainte sa stiu sa mixez, am luat Virtual dj si dadeam volumul treptat mai incet la piesa care era pe terminate si in acelasi timp dadeam mai tare volumul piesei care tocmai incepea.

1 răspuns: