| GanderMan a întrebat:

Hei TPU,aceasta intrebare este mai mult adresata fetelor.
Ce lucru va atrage la un baiat,adica ce va face sa il indragiti?

Si ca si comportament ce va supara si ce nu? (incerc sa vad cat de diferite sunt fetele, si stiu ca sunt diferite de la o persoana la alta)

Multumesc anticipat de raspunsuri!

Răspuns Câştigător
| AlexandruRares a răspuns:

Nu ****, nu incerci sa vezi cat de diferite sunt fetele de la una la alta. Mai bine spune-ne adevarul ca nu e nici o rusine crede-ma
Tu de fapt ai un complex de inferioritate minor si crezi ca nu esti suficient de atragator in fata fetelor. Deseori te compari cu alti baieti si incerci sa iti dai seama care este diferenta dintre tine si ei, uneori te crezi mai urat decat ceilalti si alte chestii de genu. iti dai tu seama ce vreau sa zic etc etc.
Asa ca sa trecem direct la subiect.
Toata treaba asta e pe psihic, tu esti o fire mai timida mai ales in fata fetelor si nu ai tupeul necesar in tine sa le abordezi deirect, iar tu avand implementata chestia asta in minte nu faci decat sa respingi chiar sa indepartezi.
Tot ce trebuie sa faci e sa fi tu pur si simplu, fi cat poti de natural, cu orice fata ai vorbii trateaz-o caatare ca si cum ar fi o prietena buna, amuzanta cu care te intelegi etc
Vorbeste deschis (nu atat de deschis sa ii zici lucruriile si problemele personale) din prima bineinteles.
Incearca sa fi amuzant, glumet, zambitor si orice ai face sa nu te plangi niciodata de absolut nimic. Chiar daca te deranjeaza ceva exemplu: mediul care te inconjoara, poate esti intr-un club si muzica nu iti place. Nu te plange de acest lucru, poate iti e frig, la fel nu te plange de chestia asta
Trebuie sa fie totul ok sa nu te deranjeze absolut nimic si fi ferm in conversatie.
Pastreaza-ti vocea aceea de barbat, vocea aceea ferma care o ai de zi cu zi, acum sti tu fiecare persoana are vocea ei, unii vorbesc mai gros altii mai subtire, tu trebuie sa iti folosesti voacea ta cea adevarata. Spun asta deoarece noi baieti avem dentinta in discutiile directe cu fetele de a ne subtia vocea, facem asta din instinct, din reflex asta e tendinta de a lingusii o fata etc chestii de genu. Asta e inca o greseala mare in plus. Nici odata sa nu iti pitigai vocea cand vb cu fetele. Poti sa faci asta foarte usor discret si numai cu prietena ta. nu cu prietena ta care ti-ai facut-o azi sau acum 2 zile, sau poate acum o saptamana. Nu tata poti sa faci chestia asta cu vocea doar cu fata care e a ta, simti ca e a ta si aveti ceva timp impreuna.
Cam asta a fost tot as mai fi putut lingii discutia asta legata de subiectul asta dar sti tu. vorba multa saracia omului.
Eu iti urez succes in continuare si reaminteste-ti FI NATURALvorbeste cu o fata exact cum ai vorbii cu un baiat, dar fi de treaba cu ea si ferm in acelasi timp
In preajma fetelor fi glumet plin de viata razi la glumele ei ba chiar incearca sa faci si tu glume etc fa-o sa rada mai exact
Fai chestia asta si o sa dai rezultate

2 răspunsuri:
| Anonimmuss a răspuns:

Pai mie imi plac baietiii amuzanti, simpatici, nu vorbesc la fata sau note sau patratele. Eu zic ca daca fata te-ar placea si accepta asa cum esti, nu ar trebui sa te schimbi. Tu esti o persoana unica, nimeni nu mai e la fel ca tine, deci nu te schimba doar pentru o fata. Eu sincer, mie imi place de un baiat care dai ceva semne, cred. Ma gadila pe la spate, cand ma vede ca sunt singura in pauza vine la mine si toata pauza vorbim, stii tu. Daca iti place fata, nu te schimba. Cu niste mici gesturi, o sa o cuceresti. Bafta

| Anonimmuss a răspuns:

Pai mie imi plac baietiii amuzant, simpatic, nu vorbesc la fata sau note sau patratele. Eu zic ca daca fata te-ar placea si accepta asa cum esti, nu ar trebui sa te schimbi. Tu esti o persoana unica, nimeni nu mai e la fel ca tine, deci nu te schimba doar pentru o fata. Eu sincer, mie imi place de un baiat care dai ceva semne, cred. Ma gadila pe la spate, cand ma vede ca sunt singura in pauza vine la mine si toata pauza vorbim, stii tu. Daca iti place fata, nu te schimba. Cu niste mici gesturi, o sa o cuceresti. Bafta