| anonim_4396 a întrebat:

Salutari la toata lumea!
Am vazut multe cazuri sa spunem rezolvate si am zis sa incerc si aici.
In mare parte povestea mea este urmatoarea.
Am cunoscut o fata pe internet, asta acum 2 ani, pe zi ce trece ne-am imprietenit din ce in ce m-ai mult, am inceput sa discutam anumite chestii, sa vorbim ore in sir la telefon, sa ne spunem off-urile, sa ne povestim ce facem in fiecare zi, si ciudat este ca, c-am ce face unu face si celalalt, ne cerem pareri in legatura cu anumite probleme, sfaturi etc. parca am fi in filme, trecand peste asta, prietenia este legata din ce in ce mai mult.
Acum 1 an m-am hotarat sa ma duc sa o vizitez dar din pricina unor anumite probleme am dat cu piciorul ocaziei, timpul a trecut, a fost putin dezamagita sa zic, anul asta am vorbit si am zis ca vin sa o cunosc mai bine, zis si facut, ne-am intalnit cateva zile, ne-am vorbit, am iesit in oras, am luat cina, plus multe alte activitati. Problema este alta, si nu mi s-a intamplat pana acum cu alta fata. Deci eu o iubesc enorm de mult si am sentimente puternice, si stiu ca stie si ea asta sau banuieste, doar ca de cate ori am incercat sa ii spun asta cand prindeam momentul mai special, aveam cuvintele pregatite, dar ma blocam efectiv nu voiau sa iasa, stiu sunt un prost, si schimbam automat subiectul desi cred ca banuia ceva. Mentionez ca este singura fata la care tin enorm de mult si o iubesc cu adevarat, as da orice sa o fac fericita, tinand cont ca din spusele ei, a avut 2 relatii mai putin serioase care au fost mai mult pe interes. Si ma framanta lucrul asta, mentionez ca vreau foarte mult sa am o relatie cu ea, dar nu stiu ce sa fac cum sa procedez, uneori stau cu un stres de nedescris, vorbesc cu ea, la telefon si innebunesc ca sunt un prost de fiecare data. M-am gandit sa ii trimit toate sentimentele mele si sa ii cer prietenia, printr-un mod mai aparte si dau un ex: Un cosulet de trandafiri multi rosii frumosi + o felicitare iar in acea felicitare sunt insirate randurile cu sentimentele mele fata de ea, desi as numi-o lasitate. Repet o iubesc enorm de mult si nu i-as face nici un rau niciodata sau sa fiu pe profit si interes cum sunt alti baieti. Problema este ca nu stiu daca si ea simte ceva pentru mine, mentionand ca ma dezmiarda cate odata si vorbeste cu mine pe un ton placut, tandru, gingas, ii mai arunc texte prin mesaj gen "iubire, pui, inimioara" dar cand primesc inapoi primesc text de genul "nu sunt pui, nu sunt iubire, nu sunt inimioara" ciudat cei drept dar na.
Imi cer scuze ca am scris foarte mult un adevarat roman dar asta este situatia in care ma aflu si numai stiu cum sa procedez. Mentionez ca am o varsta, nu sunt copil de 10 ani.
Mentionez ca nu suntem din acelasi oras.
Va rog din suflet sa imi dati niste sfaturi si fara Texte incendiare cu luare in ras sau mistocarii.
Va multumesc anticipat
Dau Fundita!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai cred ca si ea te plece din moment ce vorbiti atat, si iti da mesaje si dimineata cand se trezeste si etc. Eu nu as face asta daca nu as simti ceva pentru persoana respectiva, as fi indiferenta...sau mai e o chestie, poate te vede ca un amic f bun, si ii e frica, ca daca va combinati sa nu se piarda relatia asta frumoasa pe care o aveti acum, nu stiu ce sa zic...ea ce varsta are?

9 răspunsuri:
| CristiB93 a răspuns:

Fi mai indraznet daca vrei sa fie cu tine happy,faza cu cosuletul cu flori ar putea sa mearga sau ar putea sa nu mearga, nu stiu,dar stiu ca cel mai bine este sa-i spui tu in fata,daca nu ai curaj in fata atunci spune-i la telefonwinking poate e mai usor, dar tu trebuie sa aflii daca te iubeste si ea si ar vrea sa fie cu tine pentru-ca voi vorbiti de mult timp iar daca nu te iubeste de atata timp atunci nu o va face nici de acum in colo, spune-i ce sentimente ai pentru ea si vei vedea ce raspuns vei primii, daca te refuza atunci nu te iubeste si nu te merita si nu mai are rost sa stai cu ea sad si trebuie sa o uiti, dar daca vorbiti de atata timp, sunt sigur ca o sa fie de acordwinking

| nicknic a răspuns:

Intilneste te de citeva ori cu ea si daca merge bine si iti place fata propune-i sa se mute la tine asa afli raspunsul

| Yubarel a răspuns:

Faza e ca purtam N de discutii cand iese de la servici ma suna, cand pleaca la fel, dimineata cand se trezeste imi da mesaj, sau ma suna, sincer a spus si ea ca sunt singura persoana cu care vorbeste atat de mult, si ca ii face placere, daca nu ii placea numai vorbea cu mine. Stau si ma gandesc si la distanta, sa nu fie si asta problema, tinand cont ca suntem la distanta, dar ce ma nedumereste pe mine, eu zis ca o fata ar trebui sa se simta ok cand este dezmierdata sa spunem...intr-o seara vorbeam pe chat, si cand ma salutat i-am spus ceva de genu "Inimioara :X" si a inceput cu intrebarile ce inimoara? si mia copiat textul care i l-am trimis dandul inapoi. Ciudat putin cei drept dar nu stiu ce sa spun. Sincer dupa cum am mai spus, nu prea stam 1 fara altul, fie ca stam pe voce pe chat fie ca la telefon indiferent ca e in oras, acasa, sau in alta parte eu sunt singura persoana cu care vorbese. si vorbim ore. sper sa am o sansa. macar sa aflu parerea ei..sa nu traiesc cu stresul asta toata viata. Scz iar pentru ca am scris mult! si multumesc de intelegere. Sper sa o duc la capat. cu indrazneala e ok ca la urma urmei sunt barbar. dar e problema ca tin prea mult la ea, si imi e sa nu se schimbe din privinta asta, sa nu ma mai bage in seama, eu pun repede la inima, iar de uitat o sa imi fie cam greu. Multumesc pentru rabdare!

| Yubarel a răspuns:

Alte raspunsuri sau indemnari?sad

| Yubarel a răspuns:

Are 25 ani.
Sa stii ca asta e problema ca si eu m-am gandit daca ii spun asta as nu o indepartez daca raspunsul ar fi negativ din partea ei, si nu prea as vrea sa o pierd, pentru ca ocupa un loc special in inima mea. Faza e ca nu stiu ce sa spun, am ajuns in situatia in care ajung copii de 13 ani laughing repet nu mi sa mai intamplat pana acum.

| Yubarel a răspuns:

Si inca ceva, pe mine nu o sa ma incalzeasca nimic daca ii sunt un amic bun, problema e ca nu stiu cum o sa reactioneze dar cred ca numai are rost sa ma plang. am sa ii spun totul, indiferent de consiecinte, la urma urmei toti suferim parerea mea, decat sa stau frustrat ca nu i-am zis, iar de uitat o sa imi fie foarte greu sa o uit.

| anonim_4396 explică (pentru Yubarel):

Da...mai tare o sa regreti dupa aia daca nu-i spui.ce o fi, o fi, si asa ai spus ca nu te incalzeste cu nimic daca sunteti doar amici. Mai stii, poate vrea si ea, dar daca ai spus ca a avut doua relatii si alea bazate pe interes, poate nu mai are curaj acum, sau e nehotarata. Ce sa-ti zic, fa ce simti u si nu te lua dupa altii. Multa bafta!:*

| Yubarel a răspuns:

ORicum stau si ma gandesc ca ar fi problema ca nu suntem din acelasi oras desi nah nu stiu ce sa spun..stii cum e vorba aia incercarea moarte nu arehappy

| Yubarel a răspuns:

Multumesc mult Alexandra mi-ai fost de un real ajutor, asta am asteptat parerea unei fete, si se pare ca am gasit-o, esti o fata de milioane si iti multumesc din suflet. :* Ai un premiu din partea mea :* Azi o sa ii spui totul fara nici ce-a mai mica ezitare.