| anonim_4396 a întrebat:

Hei, TPU! Acum ceva vreme m-am despărțit de prietenul meu.Nu ne-am despărțit față în fata, ci prin intermediul unui prieten de al nostru cam băgăcios la telefon. Acum el m-a urăște și mi s-a spus ca de ciudă. În fine..eu am o prietenă și știu ca îi cam place de el. A venit odată la școală cu tableta și a arătat tuturor niște conversații dar numai mie nu-mi arăta. Am văzut totuși pe acolo inimioare și pupici. Pe Facebook avem un grup și fostul meu ne tot întreba dacă e frumoasă și altele și îi comenta la poze etc. Ideea e ca nu știu dacă vrea să fie împreună cu ea doar ca să mă enerveze pe mine sau pentru ca îi place de ea. Fata este, sincer, nu prea e frumoasă...deloc. Și el se uita la mine când vorbește cu ea și se oferă să o ducă acasa, exact cum făcea cu mine înainte să fim împreună. Ce credeți? Păreri? crying(

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Eu cred ca e posibil sa faca asta ca sa te enerveze pe tine, altfel ar incearca sa fie mai retinut adica sa nu mai posteze poze cu ea pe grupul respectiv sau sa se uite la tine cand o duce pe ea acasa. Si e urat din partea ei daca-ti face asta si nici macar nu te-a intrebat daca esti ok cu ideea ca ei sa fie impreuna.

| FemeiaPisică a răspuns:

Părerea mea? Ești invidioasă pe un băiat care s-a purtat frumos cu tine și nu vrei să se comporte frumos și cu altele, de parcă îți aparține doar ție.
Cică '' nu știu dacă vrea să fie împreună cu ea doar ca să mă enerveze pe mine''. Mă, fată, acceptă realitatea că poate îi place de ea și se înțeleg bine. Poate pentru tine nu este frumoasă, dar poate el vede frumusețea din interior, nu din exterior. Sunteți copii, este normal să te îndrăgostești și să suferi când ești la școală.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Treci peste.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu,spun sa astepti.

| ijuuuuuuu a răspuns:

Comunicați față în față.
Dacă îți face faze de astea, mergi înainte. Lasă-l trecutului și caută-ți pe cineva care să te merite.

| dandana2015 a răspuns:

Daca te`ai despartit de el si nu`ti mai pasa, ce te intereseaza cui imprastie el pupici si inimioare? Oricum sunt doar niste semne. Atunci cand va iesi cu fata respectiva la un film, cand ai sa-i vezi plimbandu`se de mana, o sa ai o certitudine ca aman2 sunt prieteni. Poate ca el vrea sa te incerce sa vada cat de mult iti pasa, cat de mult suferi odata cu despartirea de el.

| good2answer a răspuns:

Sincer faza cu despartitul trebuia sa fie fata in fata. Daca ai o nelamurire, cel mai bine e sa mergi direct la sursa. In pauza roaga-l daca puteti vorbi si intreaba-l tot ce ai vrea sa aflii. Sti jocul cu telefonul fara fir? Tot timpul se aude altceva din gura altcuiva. Du-te la sursa. Si da, vrea sa te faca geloasa.