| ApofissPapaya a întrebat:

Acum sunt destul de trista. Ofer funda. Sa va spun problema mea: Am fost azi afara, si un prieten mi-a spus ceva destul de ciudat. Eu m-am suparat si am fost asa toata ziua, am stat suparata intr-un colt. Multi prieteni m-au intrebat ce am, dar doar 1 prieten a venit langa mine sa ma intrebe ce fac si cum ma simt. Un prieten era in grupul "mare". M-a tot putut el chema, dar nu a putut veni sa ma consoleze. Si eu il consideram prieten adevarat. Dupa ce aflasera si ceilalti de ce sunt trista, prietenul care m-a suparat si-a cerut scuze. Am spus ca nu il iert, dar totusi parca l-am iertat. Uit repede certurile. Nu stiu acum ce sa cred despre acel prieten care nu a venit sa stea cu mine.straight face Sunt inca suparata cand am aflat ce prieteni am...Va pot spune mai multe pe mess. Dau id la privat. Voi ce credeti ca ar trebui sa spun? Ce prieten e acesta? Nu pot gandi acum lucid. Multumesc si un an scolar plin de succese!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hei. Eşti supărată şi nu poţi să vezi pădurea de copaci.Ar trebui să te înveţi că nu toţi îţi sunt prieteni şi nu ar trebui să ai aşteptări mari din partea unor persoane.Un prieten adevărat te întreabă ce faci şi aşteaptă să audă răspunsul,te sprijină şi te critică. Crezi că se merită să pierzi clipe frumoase din viaţă,stând supărată din cauza lor? Nu, nu se merită.Îmi poţi da mesaj cu id-ul tău, dacă vrei să vorbim mai multe. Baftă!

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu toata lumea iti e alaturi la greu si ar trebui sa fi mai dura cu tine, sa nu te lasi moale cand cineva spune ceva ce te deranjeaza, poti sa raspunzi si tu prin cuvinte care il atinge.

| Execution a răspuns:

Poi multi prieteni sau bine unii sunt altfel decat ii crezi tuh iti sunt alaturi cand e asa dar cand afla cate ceva de tine care tuh nu vrei ca lumea sa afle.incep sa rada toti de tine chiar si cei mai buni prieteni eu am luat o parere. oameni nu stiu de prietenie si respect reciproc oameni stiu de frica...Tu fiind fata sfatul asta nu e prea util daca vrei le poti spune parintilor ce s-a intamplat... sau daca se mai ia de tine