| Alessyaaa a întrebat:

Nu stiu cum sa inceprolling on the floor. Fosta mea prietena, era foarte foarte, draguta cu mine, dar pentru ca am spus un secret care nu trebuia sa-l spun, s-a suparat pe mine.De fapt, am facut asta de mai multe ori laughing cryingI-am spus ca-mi pare rau, si m-a iertat(in sensul "m-a iertat"). Chiar imi pare rau ca am suparat-ocrying. Acum se poarta urat cu mine, ea si prietenele ei pur si simplu ma exclud.Inainte de paste, la scoala, ultima ora nu s-a facut, si am mai stat in clasa. Ei, si cand am venit din pauza, ea mi-a spus sa ies afara, ca sa poata vorbi ea cu celelalte fete.Stiu ca am suparat-o, dar totusi...nimanui nu-i place sa fie exclus.Eu nu sunt atat de populara ca ele, si nici atat de draguta.Ma rog, ideea e ca nu stiu cum sa fac ca sa nu mai fie suparata pe mine si sa fim din nou prietene...pls,un sfat.Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| Cathy_1290 a răspuns:

In primul rind nu trebuia sa ii spui secretul.Am trecut si eu prin asta. Daca era o prietena adevarata te ierta dca ii cerei iertare.Trebuie sa o faci un pic invidioasa atunci sigur va dori sa fiti iar prietene dar sa stii ca va dori asta ca sa fie mai populara.Incarca si tu. Sper ca ti-am fost de folos.

10 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Vorbeste cu ea si cere-i iertare la modul cel mai serios.Si data viitoare nu mai face aceeasi gresealahappyS-ar putea sa nu mai aiba incredere in tinewinking

| Silvia a răspuns:

Alta data gandeste-te de doua ori inainte sa tradezi un prietenwinking.

| ♥.Sagemix a răspuns:

Trebuia sa te gandesti la ce se va intampla, inainte sa spuiwinking. Ea a avut incredere in tine si nici nu ma mira, ca te exclude. doar nu ar vrea sa iti mai zica alte secrete ca sa le spui thinking
Daca ea vrea sa te ierte, dupa atatea lucruri, e treaba ei, nu poti sa faci nimic ca ea sa nu mai fie suparata. happy
Nu cred ca tie ti-ar fi placut prea mult, ca sa ai incredere in cineva si acel cineva sa te tradeze.winking

| Green a răspuns:

Nu e vina ei, e vina ta ca nu ai fost o prietena adevarata.
Tu ai spus de multe ori secretele, iar ea crede-ma ca incerca sa treaca cu vederea de fiecare data.
Dar odata si odata trebuia sa-i sara si ei tandara si sa te faca pe tine sa te trezesti la realitate.
Poate ea chiar nu te mai considera o prietena.(iti spun din proprie experienta ca am fost eu in locul prietenei tale si am iertat-o dar ea tot nu s-a potolit, asa ca acum nu mai suntem prietene)
Nu stiu, vorbeste cu ea, incearca sa ii recastigi increderea (daca a avut vreodata incredere in tine) mai cere-i odata scuze.

| cosm1n_9149 a răspuns:

Pai meriti cu varf si indesat. inainte sa deschizi gura gandeste si tu, macar daca ea nu o sa te mai vrea ca prietena sa nu faci la fel si cu urmatoarele tale prietene. ca tot asa o sa sfarsesti,, SINGURA"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai cui i-ar placea o prietena care divulga secrete? In locu' ei te-as da cu capu' de pereti, ca asta nu se numeste prietenie!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aia sunt eu sau Ana?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acea prietena sunt eu sau ana...stii tu cine...MMM

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sau
nu stiu!
ori
doi
vreau sa-mi fac o prietena si nu gasesc vreau sa-mi fac o prietena si nu gasesc toate fetele sa apeleze la mine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am raspunsuri