| duddy_9191 a întrebat:

Hei TPU:*! Acum trei luni am inceput sa scriu propria mea carte. Sunt foarte pasionata de literatura(Imi place sa scriu si sa citesc). Deci cum spuneam, am inceput sa scriu la propria mea carte si vreau sa fac o serie cu mai multe carti. Pe prima aproape am terminat-o si am o problema. Nu am mai facut asta pana acum, si nu ma descurc cu editura. Eu vreau doar sa tiparesc cartea. Nu vreau sa o vand, sau sa o public, vreau un singur exemplar pe care sa il tin in mana ca pe orice alta carte. Stiti vreo editura din Romania care m-ar pute ajuta? Cartea are aproape 350 pagini si apartine genurilor :, s. f, fantasy. P. S: Cam care ar fi pretul pentru aceasta tiparire? Dar daca as publica-o?

2 răspunsuri:
| PeterAndrei21 a răspuns:

Buna! In fiecare oras exista tipografie happy pretul variaza dar la 350 de pagini ar fi cam thinking 60-80 de lei, depinde de tipul de foaie si dupa ce coperta alegi happy o publicatie ar costa mult in jur de 10 mil cam asa, dar incearca daca vrei sa o publici cartea, sa gasesti sponsori happy

| alinutza0408 a răspuns:

Incearca www.adicenter.com e o tipografie cu cele mai mici preturi din tara