| Helăăăăăuu a întrebat:

Am 12 ani si 5 luni, un metru 60 - 65 inaltime. Am 54 de kilograme, da, cam mult pentru varsta mea. As vrea ca pana pe cinsprezece septembrie sa ajung la 45 de kilograme, sau macar pana in octombrie. Am inceput de vreo 2-3 seri sa alerg cate vreo 2-3 kilometri, dar nimic. Ce imi recomandati? Nu vreau pastile sau alte tampenii, pentru ca eu, cel putin, cred ca nu sunt bune de nimic.

Răspuns Câştigător
| Dănuuuuu a răspuns:

Hei :*
Este foarte bine că ai ambiție plus că sportul te va ajuta cel mai mult în lupta cu kilogramele. Știu că te voi dezamăgi, dar, este mult ce ți-ai propus într-un timp atât de scurt și chiar dacaă vei reuși vei avea mai târziu probleme de sănătate și cel mai probabil te vei îngrășa la fel de repede cum ai slăbit.
Eu... Eram la fel ca tine. Vroiam o dietă minune care să mă scape de kilogramele in plus într-un tip foarte scurt. Recunosc, a mers dar apoi.M-am îngrășat de 2 ori mai mult de cât slăbisem. Nu slăbi cu o dietă și asta și-o spune o persoană care a luat la rând toate dietele posibile de pe Google laughing.
După o vreme..am realizat că nu e ok ce fac și m-am gândit să încerc și ultima variantă pe care o credeam... Prea grea.dar m-am înșelat thinking Dacă vrei să slăbești trebuie să ai voință, să faci foarte mult sport. Nu contează ce sport. Nu e nevoie să te duci neaapărat la sală. Ajunge dacă faci niște exerciții acasă, te plimbi cu rolele, cu bicicleta...Cât despre alimentație. Elimină pe cât posibil dulciurile, băuturile acidulate și chiar cele ce promit a fi „100%naturale" Bea apă..Mai ales acum, bea multă apă. Evită grăsimile, consumă multe fructe și legume, carne slabă, lactate...thinking E foarte simplu dacă stai să te gândești.
Cum spune și proverbul „ Mănânci ca să trăiești, nu trăiești ca să mănânci "
Primele zile va fi puțin mai greu, dar te vei obișnui. O spun din proprie experiență.
Baftă :*

1 răspuns:
| Lady.Love a răspuns:

Buna!
In mai putin de 2 luni vrei sa slabesti 10 kg? Eu zic sa stai cuminte, daca ai 1, 65 ar trebui sa ai 55kg. Deci stai linistita! Acum esti in crestere. Ai timp mai tarziu sa slabesti daca nu vei fi multumita.