| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU.Am 12 ani si imi place mult de un baiat si cred ca si lui ii place de mine...Nu am curajul sa-i spun ca-l plac Ce sa fac? Si la cati ani as putea sa-mi incep o relatie adevarata?

Răspuns Câştigător
| Stephx a răspuns:

Nu sunt o experta in relatii sincera sa fiu, dar daca simti ceva cu adevarat cred ca acea persoana merita sa stie acest lucru, stii tu.poate fi prea tarziu. Puteti sa mai vorbiti si sa vezi daca el si-ar dori o relatie reala sau doar o relatie de prietenie. Incearca sa vezi daca ii place de alta fata si cunoastel mai bine...

3 răspunsuri:
| ComatoseWine a răspuns:

Depinde ce intelegi tu prin relatie adevarata.Relatia adevarata(de dragoste) are loc intre doia persoane care se iubesc, se cunosc de destul timp si au o relatie mai lunga de o luna, o relatie care nu poate fi intre copii de 12 ani.Puteti fi amici sau prieteni(asa in gluma) sau nu puteti fi nimic. Dragostea vine si pleaca. Daca rezista pana ajungi la o varsta adecvata atunci incearca.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fetita ai 12 ani...tu esti cu capul pe umeri? Doamne ...in viitor o sa auzim si de copii amorezati/indragostiti si la 8 ani laughing)

| iyli a răspuns:

Sa astepti sa mai cresti laughing