| Innsbruck a întrebat:

Buna TPU.Am 16 ani, aproape 17 si nu am avut nici un iubit serios pana acum.Desi as vrea,mi-e frica ca nu o sa am ce sa-i spun,ca nu o sa avem ce discuta, eu sunt mai tacuta din fire.Acum imi place de un baiat,dar nu am vorbit niciodata si nu se cunostem,chiar deloc,el stie ca il plac si cred ca si el ma place dar am o stare de anxietate, nu stiu ce sa fac.Stam si in parti diferite ale orasului,chiar opuse as putea spune.
Am nevoie de niste sfaturi, chiar mi-as dori o relatie acum.Voi cum ati facut?

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Cu totii vrem relatii, intram in ele apoi ne grabim sa iesim din ele, nu cred ca e o necesitate o relatie acuma, cred ca e o simpla placere atat, nu iubire

| corbulalbrosu a răspuns:

Temerile tale sunt complet nefondate. Incearca sa te comporti cat mai normal, natural si vei constata cat de usor te vei angrena in discutii. Da-i de inteles ca ai dori sa deveniti prieteni folosind un mijloc de comunicare, printr-o persoana comuna sau prin sarmul tau. Succes.

| Kira5854 a răspuns:

Si eu cu iubitul meu stam amandoi aproape de periferie, doar ca in sensuri opuse, ne vedem destul de greu pana in oras facem cam 20 de minute fiecare, dar cand sa ma aduca acasa, el face cele 20 de minute din oras pana unde locuiesc, plus alte 40 de minute pana unde locuieste el, asta in mers destul de accelerat, asta nu ne impiedica sa fim impreuna suntem impreuna de 8 luni si nu ma indoiesc ca vom fi si de acum in colo, iar atunci cand nu ai ce discuta incepi sa povestesti lucruri e care le-ai facut, filme pe care le-ai vazut, bati campii mereu gasesti ceva, poate ai noroc si ii plac barfele, asta te ajuta la comunicat, iubitul meu le uraste, nici eu nu le prea agreez insa, mai incep sa ii povestesc cea a mai facut una din prietenele mele, este auzant pentru ca ea e manelista/ cocalara/pitipoanca, eu sunt punk-rocker iar iubitul meu rocker, iar prostiile pe care le spune/face un cocalar sunt de neinlocuit.