| AnaMaria547 a întrebat:

Am 12 ani si mi am băgat degetul in vagin de cam 3-4 ori. Ma uităm la filme pentru adulti si imi curgea un lichid alb din vagin. De ce? Stiu ca nu este bine sa te uiți si acum nu ma mai uit dar nu stiu. ma simteam bine. Mai sunt virgină? Ce este acel lichid alb? Are legătură cu menstruatia? ( nu mi-a venit). Chiar nu stiu ce sa fac. Nu am spus la nimeni. Nu am iubit si nu am avut relații sexuale. Daca mi am băgat degetul in vagin inseamna ca m-am ma*****at? Va rog nu ma judecați si doar ziceți-mi răspunsurile corecte. Va rog

1 răspuns:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, te-ai amsturbat, ceea ce este normal in adolescenta, incepand de pe la 14 ani la fete. Nu este bine sa te uiti la pornografie, fiindcxa te vei obisnui cu ea si vei avea probleme in a gasi satisfactie in viata sexuala in viitor. Esti virgina pana vei avea contact sexual cu alta persoana. Acel lichid alb este secretie vaginala, ea se secreta ca sa lubrifieze vaginul pentru a permite actul sexual. Nu are legatura cu menstruatia si nu influenteaza venirea ei. Nu este nevoie sa spui nimanui, e o chestiune intima.