| Anonima6754 a întrebat:

Hei TPUhappy am 13 ani si am 1, 63-65 de cm si 65 kg, vreau sa slabesc (sunt fata), normal nu par grasa dar pur si simplu as vrea sa slabesc, sa am 50-54 kg maxim, dar nu stiu cum as putea, eu nu mananc mult dar m.am ingrasat acum cativa ani si m.am mentinut, am reusit sa slabesc o data in jur de 59-60 kg dar le am pus iar sad aveti vreo idee cum as putea sa slabesc si sa ma mentin? Dau fundita

2 răspunsuri:
| Jombo21 a răspuns:

Pai incepi sa alergi prin parc si sa mananci salate, orez cu piept de pui si sa bei multa apa.

| Allexxa1889 a răspuns:

Multă apă! Iar dimineata pe stomacul gol bea un pahar mare de apă 300-500 ml / poti bea si apă cu cateva picaturi dintr o lamaie.dar daca te va,, arde" stomacul sa nu o mai faci pentru ca este multa agitatie in stomac.(asta mi-a spus medicul) La prânz sa manânci normal, dar intr o cantitate mai mica decat de obicei( dupa paharu de apă) mănâncă fructe si bea multa apă si in timpul zilei, iar inainte de culcare incearca sa mai bei încă un pahar de apă cu lamaie sau simplu... (sa renunti definitiv la suc) Apa pe care o bei va scoate toate toxinele din corp, eu am slabit 4 kg intr o lună Asa... Darrrr se poate ca corpul tău sa rețină apa si mai mult sa te ingrasi, dar vezi tu dupa o perioadă.