| Denissa2004 a întrebat:

Am 14 ani si sufar de dureri de spate de vreun an. DA,STIU,toti mai avem dureri,dar pe mine ma doare spatele IN FIECARE ZI, indiferent ca fac mult efort sau nu. Stau cocosata din cauza asta, imi este extrem de greu sa stau dreapta.Fac sala de vreo 2 saptamani, dar nu fac greutati mari sau ceva de genul,miscare fac, la calculator/birou nu stau..asa ca nu inteleg de ce problema asta..Acum vreo 2 -3 luni am avut si un accident foarte ciudat,faceam podul de jos si deodata n-am mai putut sa respir,ma durea asa tare spatele de zici ca paralizasem, ma inrosisem toata la fata si asta a tinut vreo 5-10 min.A fost inspaimantator.Ce ma sfatuiti?

Răspuns Câştigător
| NoRegretsxx a răspuns:

Si eu am aceeasi problema de vreo 6-7 ani. Da sala e buna, cel putin pe mine m-a ajutat. Si la fel mergeam cocosata din cauza durerilor. E cea mai comfortabila pozitie in cazul nostru. Si acum mai stau dar rar. Kinetoterapia ti-o recomand si masajele.
Mult succes!

5 răspunsuri:
| AnnaaaMaria a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa mergi la medic.

| deliqventa13 a răspuns:

Du-te la un doctor ca nu e de gluma cu spatele sad

| robi1990 a răspuns:

Pai daca nu stai drept cu spatele e ceva normal sa ai dureri

| AlicefromWonderland15 a răspuns:

Du-te la doctor.

| UrseaSa a răspuns:

Nu mai speriati fata... si eu am, dar recomand totusi sa te duci la medic. Nu iti inchipui ca ai cine stie ce boli. Faci abdomene? Vezi ca este si asta o cauza...