| IoNuTzZz1997 a întrebat:

Hei TPU, am fost azi la doctorul dermatoloc deoarece ca si tot adolescentii ma confrunt cu acneea. Doctorul mi-a prescris Zynerit si Skinoren. Aceste medicamente scot si petele care raman dupa ce se usca cosurile? acum nu mi se mai fac atat de des cosurile insa au ramas acele pete si arata ingrozitor.

2 răspunsuri:
| Bernoullie a răspuns:

Tu ai niste pete sau cicatrici? Daca sunt pete exfoliaza-ti regulat tenul acasa si dupa un timp o sa scapi de ele. Daca ai cicatrici si sunt vizibile e mai complicat, nu poti scapa de ele la cosmetica, exista niste procedee care se fac in cabinete si costa foarte mult.

| IoNuTzZz1997 explică (pentru Bernoullie):

Nu sunt cicatrici. sunt pete mai inchise la culoare si cand incep sa transpir si mi se umezeste fata sau ma spal pe fata incep sa se roseasca si arata foarte urat.