| Mirunnnaa134679 a întrebat:

Hei, TPU! Am inceput o poveste pe wattpad si as vrea niste pareri despre "carte". Stiu ca am scris putin dar speram sa-mi dati voi o idee cu ce ati vrea sa se mai intample. Aveti aici link-ul: http://www.wattpad.com/......a-puterii.

Răspuns Câştigător
| LarissaMouse a răspuns:

Buna!
Eu am citit descrierea si pare ok, destul de captivanta.M-a facut sa vreau sa citesc mai departe.Dar ar trebui sa fi putin mai atenta la greselile de scriere.
Mie imi place mult sa "comentez" carti, sau povestioare, asa ca o sa iti zic ce cred pana acum.

In primul fragment, ai inceput sa vorbesti despre vis.Trebuia sa il descrii putin mai mult, sa adaugi mai mult suspans, actiune, ca sa nu para doar un vis.Trebuia sa te axezi mai mult pe partea aceea.
Again, ai niste greseli pentru ca te-ai grabit cand ai scris, dar e ok.Pot fi remediate happy
Tot pe prima pagina ai scris ca imediat ce s-a sunat, au iesit din clasa iar Rebekah s-a dus spre baie.S-a intalnit cu nu stiu ce tip, au avut o discutie cam de 5 secunde, iar apoi s-a sunat.Pauzele parca durau 10 minute,nu unul, nu?
Scuze ca iti zic atatea, dar incerc sa iti explic doar cateva lucruri, ca sa inveti.
Eu cred ca te pricepi foarte bine, ai o imaginatie bogata si se vede ca ai mai si citit cate ceva in timpul liber. Tine-o tot asa happy

| Mirunnnaa134679 explică (pentru LarissaMouse):

Hei, multumesc mult ca mi-ai spus, de acum in colo voi avea mai multa grija la greselile gramaticale. Si nu iti cere scuze, eu de asta am am pus intrebarea, sa vad cu ce am gresit... in orice caz, iti multumesc mult ca mi-ai spus, o sa incerc sa fac pe viitor cum ai spus tu. Voi face conversatiile mai lungi. Povestirile, iluzile si toate cele, vor fi mult mai captivante. Ai Funda happy :*

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Scriu și eu o carte de aproape doi ani și mai am mult de muncă la ea. Am postat primul capitol pe blog, iar dacă aveți timp să-l citiți aș fi onorat. Aștept păreri și sfaturi.https://achisgelu92.wordpress.com/