| Diaa22 a întrebat:

Am lipsit cateva zile de la scoala, iar maicamea nu stie asta, si vreau sa fac o motivare de mana ca sa i-o dau dirigintei. Am doua intrebari legate de asta. 1. Cum sa fac motivarea? 2. Cate zile se pot motiva intr-o singura motivare?

Răspuns Câştigător
| AFR81 a răspuns:

1. Ai modele pe Google cate vrei.
2. Depinde de liceu, la mine aveam dreptul doar la 3 zile "libere". Puteai sa le "folosesti" pe toate printr-o singura cerere sau separat.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

O motivare necesita si semnatura mamei in cazul tau. Daca ii falsifici semnatura inseamna fals in acte. Crezi ca mama ta nu va ajunge niciodata la scoala? Nu e bine ce vrei sa faci.

| Diaa22 explică (pentru darrio2007):

Pai chiar daca va ajunge, cum poate afla ca eu am facut o motivare de mana? Nu cred ca are cum sa afle

| darrio2007 a răspuns (pentru Diaa22):

Problema e daca iti va primi motivarea.

| AndreiAndrei69 a răspuns:

Oo rebelule. Uite in primul rand o motivare trebuie să conțină ex.eu seubsemnata numele mamei cer ca absentele de pe data de...
Din motive personale a si nu uita să falsifici semnătură mamei sau a tatalui pe bilet. sper că te-am ajutat