| anonim_4396 a întrebat:

Hei, TPU! Am nevoie de ajutor.
Acum 4 zile mi-am inceput viata sexuala. In prima zi nu am avut nici o treaba. Insa din a doua zi ma ustura cand urinez, imi curg mici cantități de sange. Si ma ustura jos mai mereu si am senzatia ca trebuie sa merg la baie. Am 17 ani. E ceva normal sau este vorba de vreo infecție ceva?

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E vorba de o infectie. Probabil nu te-ai uitat atent pe analizele partenerul; ui, sau ele nu erau recente si asa te-ai culcat cu un barbat care avea o infectie si ai luat-o si tu. Miercuri urgent la ginecolog (era optim sa ajungi in 48 de ore de la primul simptom, dar au fost foarte multe zile libere si ai ratat momentul cel mai bun). Ia-ti si partenerul cu tine, va avea nevoie si el de tratament

| mihai69 a răspuns:

Pare a fi vorba despre o infecție urinară.
Doar un medic poate însă să pună un diagnostic cert și să ofere tratamentul adecvat.

| HazelEyes77 a răspuns:

Cred ca vorba de cistita. E destul de intalnita la femei. Bea multe lichide in special ceai de merisor care curata caile urinare de bacterii.Fa ti bai de sezut cu ceai de musetel, coada soricelului si galbenenele. Poti sa ti iei si ceva de la farmacie sau ceva naturist pe baza de merisor. Iti trece in 2 -3 zile.

| anonim_4396 explică (pentru HazelEyes77):

+ ca ma simt si rau de câteva zile. Dar din cate stiu, simptomele unei sarcini apar doar dupa cateva săptămâni, nu dupa cateva zile.

| 1231242 a răspuns:

Dacă ai folosit prezervativ sau el, nu cred că e ceva, iar în cel mai rău caz este STD sau ești însărcinată, cred, nu-s sigur.

| anonim_4396 explică (pentru 1231242):

Nu am folosit.

| Ana4567 a răspuns (pentru 1231242):

Nu am folosit. + Ca ma simt rau de cateva zile. Dar din cate stiu, simptomele unei sarcini nu apar dupa cateva zile.