| CoconutChocolate a întrebat:

Am nevoie de ajutorul vostru. De ceva timp, ma tot suna cineva cu numar ascuns. E stresant mai ales ca ma si ameninta straight face. Intrebarea mea e cum pot afla numarul de pe care sunt sunata? Sunt pe cartela Orange Prepay si am un telefon LG gt 405.

2 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Nu sunt sigura daca se poate afla, mai ales in cazul in care esti pe cartela. Insa sfatul meu este sa nu ii mai raspunzi la telefon. De obicei, persoanele care fac treburi de genul asta nu sunt in stare nici sa se apere, daramite sa iti face ceva, in mod concret. Ti-o fi aflat cineva numarul si acum nu are altceva mai bun de facut decat sa faca glume proaste la telefon. Daca era ceva serios si real, isi lasa numarul la vedere si trecea la fapt. Stai linistita, o sa inceteze peste maxim 2 saptamani. Am patit si eu de vreo 2-3 ori.

| Erika120192 a răspuns:

Bunahappy
Te duci la un magazin Orange si acestia pot intra intr-un fel in cartela ta unde pot vedea cine te-a sunat si pe cine ai sunat.Chair daca pe telefonul tau apare numar privat, la ei v-a aparea numarul acelei persoane.
Succeskiss