| ILoveHandball a întrebat:

Hei TPU,am o mica problema,deci cica am si eu ca orice alta fata o pritena adevarata,adica a mea nu cred ca imi este prietena adevarata in fine faza e cam asa,ma cam deranjeaza unele chestii cum ar fi ca in vara a fost un spectacol in oras si am mers cu ea si cu inca o fata si ne-am intalnit cu un grup si ea s-a oprit cu ei cand trebuia sa vina cu mine pana acasa, in fine am lasat-o m-am dus acasa si apoi m-am intors si ea nu mai era de gasit si nici la telefon nu mai imi raspundea...m-a lasat balta si a plecat cu ei, abia peste 2 zile dupa chestia asta s-a gandit sa imi trimita mesaj oricum a fost iarasi o cearta si iar ne-am impacat,apoi a venit ziua unui baiat cu care stateam noi si s-a dus special pentru el in alt oras ca sa ii i-a cadou dar el nici macar nu si-a tinut ziua si de ziua mea mi-a zis la multi ani dupa ce i-a reamintit o fata,nu imi trebuia niciun cadou doar ca m-am simtit cam naspa, apoi am iesit cu ea in oras i-am facut cunostinta cu o fata si a inceput sa stea cu aia si nu mai iesea cu mine ca ea vroia sa stea prin baruri iar eu nu sunt genul, dupa ce a plecat fata aia in vacanta a venit iar la mine apoi cand a venit din vacanta s-a dus din nou la ea si dupa s-au certat si a venit la mine si a inceput sa-mi spuna chestii si etc si dupa toate astea azi a fost iarasi un concert si ea nu stiu din ce cauza s-a certat cu iubitul ei care il avea doar de ieri si cand l-a vazut cu 3 fetei dadeau lacrimile si eu incercam sa o fac sa rada si etc si iar ne-am intalnit cu un grup si s-a dus a vorbit nu stiu ce cu ei si a venit la mine sa-mi spuna sa mergem cu ei si eu nu puteam ca eram cu fratele meu si lui nu ii place sa stea cu copii staini si a zis ca nu merge ca nu ma poate lasa si eu i-am zis sa se duca(am spus asta doar sa vad daca iarasi ma lasa pentru ei)si ea a zis bine si ca ma v-a suna si nici acuma nu a facut-o si asta s-a intamplat acum trei ore si imediat a placat la ei si m-a lasat acolo singura.....eu chiar o credeam o prietena adevarata dar se pare ca nu prea imi este si ea spunea ca eu ii sunt cea mai buna prietena si etc. Acuma ma simt tare urat si am o stare naspa din cauza ei si multi nervi, cu toate ca poate gandesc gresit acuma vreau doar sa o fac sa se simta si ea cum ma simt eu acuma, ce as putea face

Răspuns Câştigător
| Lothar a răspuns:

O sa tot dai de d`astia.
Ce te sfatuiesc e sa iti alegi bine prietenii, e clar ca nu va potriviti, ca are o influenta negativa si ca nu i pasa de tine.
Nu-ti face griji, o prietena buna o sa ai, dar cand gasesti persoane de genul "prietenei" tale cel mai bine e sa le eviti.
Te trage in jos, uit o si vezi ti de viata ta, tu esti buna doar de un stalp pe care se sprijina cand nu i merg invartelile pentru ea, so..las o in treaba ei