| ANISIA55 a întrebat:

Hei TPU happy.Am o mică problemă. M am îndrăgostit de un baiat din liceul meu.Am incercat sa vorbesc cu el dar prin intermediul unei prietene. Cu ea...a vorbit foarte deschis, facea glumea etc mai ales fiindca ea e la facultate. In schimb mie mi a dat block cand am incercat sa ii scriu un simplu Buna. E foarte bizar la anumite parti...Mereu se intampla sa fac contact vizual cu el la liceu și e ciudat. De asemenea el are o colega in clasa...mereu ii vad jucandu-se sau "bătându-se" si stand împreună. Cred ca o place
Deci de ce credeti ca se comporta asa? Si cum pot sa ma imprietenesc cu el.
Ofer fundita

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Semnificatia gestului sau, este mai mult decat evident. Ti-a dat de inteles ca nu doreste nici sa comunice cel putin cu tine. Mai mult ca sigur ii place de acea colega si nu doreste sa*si complice viata.

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

E clar ca buna ziua ca nu il interesezi.De ce incerci sa faci ceva ce nu se poate? Cand vrei sa vorbesti cu un baiat, vorbesti tu cu el, nu prin prietene.

| Satango a răspuns:

De ce îţi pasă? De ce vrei să te împrieteneşti cu el?
Te-a blocat? Ce alt semn îţi trebuie ca să-ţi fie mai clar acest ''dispari din viaţa mea''?
Dă-i pace. Nu merită.