| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o colega in clasa de care imi place.Intr-a 9 am vorbit cu ea pe mess si am incercat sa ii zic ca o plac, dar nu am reusit.Eu is acum intr-a 10 a si nu am vorbit nciodata cu ea fata in fata.La scoala ma evita si nici macar contact vizual nu face cu mine. Eu o plac foarte mult doar ca ea ma crede un ciudat si si-o format ca un fel de zid contra mea. Dati-mi si mie un sfat ce as putea sa fac fara sa fiu iar penibil. Vreau sa mentionez ca e o fire destul de calma si ii place sa rada. Zodia-balanta

2 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Poate că nu ești genul ei. Dacă chiar vrei sa mai încerci, atunci încearcă să fi cat mai natural, drăguț, să faci glume etc.

| CiocolataAfricana a răspuns:

PS: S-a Cam speriat Cred cand i-am trimis mesaj fiindca Am crezut ca e genul de fata care apreciaza daca ii zic Direct ca o plac.
1: inca o plac(ma vad cu Ea zilnic la scoala)
2: E inconjurata numai de fete si mi-e rusine sa ma duc sa imi cer scuze ca ma fac de rahat.
3:Incerc sa Aduc argumente in mintea mea ca sa nu o Mai plac Dar nu reusesc.