| Drxx_Alexandru_1999 a întrebat:

Hei TPU am o mica problema pe Facebook cum pot face sa nu mai primesc cereri de prietenie?

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Atunci, te duci iar la Setări→ Urmăritori→ Cine mă poate urmări (optezi: "Toată lumea"). Nu uita să faci și setarea pe care ți-am explicat-o mai sus.
Da, cu setările respective, pe lângă poza de profil, va apărea doar numele tău (fictiv, ori nu), "urmărește" și "mesaje". "Adaugă prieten" va apărea doar prietenilor prietenilor tăi.

2 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Să nu primești deloc, nu se poate, fiindcă (deocamdată) nu există acea setare! Dar poți limita numărul lor, încât poți primi cereri de prietenie doar de la prietenii prietenilor tăi. În acest fel, cei total necunoscuți ție, care doar îți văd profilul, dar nu au în listă nici măcar un prieten de al tău, nu îți vor putea trimite cerere, fiindcă la profil, nu va apărea "Adaugă prieten" ci doar "Mesaje" (însă și primirea acestora o poți seta, încât doar cele de la prietenii tăi să intre în "Inbox", iar cele de la necunoscuți să fie primite în "Other")
Setări→ Confidențialitate→ Cine mă poate contacta? (Cine îți poate trimite cereri de prietenie), bifezi: prietenii prietenilor
Tot AICI, puțin mai jos, ai setarea mesajelor (dacă ții neapărat să restricționezi accesul persoanelor necunoscute, care vor să-ți dea mesaj), bifezi "Filtrare strictă"

| Drxx_Alexandru_1999 explică:

Cum ar fi sa nu mai primesc cereri doar sa am urmăritori...

| floresdemayo a răspuns (pentru Drxx_Alexandru_1999):

Atunci, te duci iar la Setări→ Urmăritori→ Cine mă poate urmări (optezi: "Toată lumea"). Nu uita să faci și setarea pe care ți-am explicat-o mai sus.
Da, cu setările respective, pe lângă poza de profil, va apărea doar numele tău (fictiv, ori nu), "urmărește" și "mesaje". "Adaugă prieten" va apărea doar prietenilor prietenilor tăi.