| Smile4free a întrebat:

Hei tpu....am o prietena si am observat ceva la ea, as vrea sa imi dati un sfat pentru ea deoarece eu nu mai am idei. (Ea nu are calculator) Bun sa incep.Ea trece clasa a 6-a si si-a facut un iubit acum o luna faza e ca ea sta cu 2 strazi mai la vale de el(apropo el e venit la noi in oras doar in vacanta el locuieste in alt oras) si nu vrea sa se intalneasca cu el, Cand o invita sa mearga sa se plimbe prin imprejurimi ea zice ca are treaba desi sta degeaba. Cand o intreb de ce a facut asta ea zice ca nu avea chef sa iasa acum cu el si povestea se repetaaaaa...
De ce face asta? Va spun eu:
-are multe emotii si nu stiu de ce caci cu prietenul ar trebui sa te intelegi cel mai bine.
Intr-o zi mi-am luat inima in dinti si am intrebat-o de ce nu iese cu iubitul ei si i-a a spus ca ii e rusine de noi fetele de pe strada. Dar i-am zis ca nu are de ce sa ii fie rusine caci cel putin eu nu rad.
Si mi-a mai spus ca ii e frica mai ales ca nu stie sa sarute.
Atunci mi-a cazut fata si ma bufnea rasul
In mintea mea "si ce daca?"
Nu stiu ce sa ii zic, ce sfat sa ii dau pentru a o apropia de iubitul ei caci baiatul rabda rabda da si cand s-o plictisi

Răspuns Câştigător
| Sănduțța a răspuns:

Păăăi. Spune-i că nu contează dacă poate săruta sau nu, contează că se iubesc! Și nu trebuie să îi fie rușine de fetele de pe stradă! Chiar, cu asta se poate lăuda. Dacă fetele de pe stradă n-au iubit și ea are. Mai ales dacă acel băiat e foarte frumoswinking Sper că te-am ajutat! happy

8 răspunsuri:
| Aeri a răspuns:

Spune-i că nu e chiar cum crede ea, și ar trebui să fie mai încrezătoare tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Clasa a 6-a și iubit, spune-i să-și dea în cap. E prea mică pentru astea.

| 7QA3 a răspuns:

Hmm, las-o in pace. Ce relatie e aia daca unul dintre membri e "in vizita"? Si totusi, clasa a 6-a? Nu e...mult prea devreme? Ce stiu copiii de clasa a 6-a despre relatii? Ce dezvoltare intelectuala au? Ce sa mai vorbim de cea sentimentala? Nu cred ca se gaseste vreun rost acestei legaturi mai ales ca, ea mica fiind, cand el va pleca, tot ea va suferi. Si pentru ce?
DAca nu vrea sa se vada nici macar putin cu el, totusi, nu e bine, caci dupa se va invinui ca nu a facut nimic. Deci incearca sa o chemi tu afara, fara sa ii spui ca vine si el, apoi aranjeaza incat sa se intalneasca intamplator. Alegeti o zona mai retrasa. Succes!

| Smile4free explică (pentru 7QA3):

A o idee foarte buna fac eu rost de numarul lui dar mi-e frica de 3 lucruri:
1. Sa nu se supere pe mine ca am luat o decizie fara sa o intreb
2.Sa nu zica ca ma prea bag in relatiile ei.
3.bAIATUL(IUBITUL EI NU MA CUNOASTe nu il pot suna asa si sa ii zic sa vina nu stiu unde ma fac super de ras daca el nu vrea sa vina

| anonim_4396 a răspuns (pentru Smile4free):

1.daca se supara ii zici ca ai facut-o pentru binele ei
2. daca zice asta ii spui ca mai bine era daca statea ca"muta"
3.nu conteaza ca nu te cunoaste ii spui ca esti preitena ei si sa ii facaeti o surpriza impreuna

| 7QA3 a răspuns (pentru Smile4free):

1. de asta zic sa faci sa para intamplator
2. idem
3. aici e mai complicat. Atunci incearca sa afli pe unde va fi tipu' respectiv la o anumita ora si pimba-te cu prietena ta pe acolo. Nu e tocmai usor, imi dau seama.