| ZuzzyAllexandra a întrebat:

Hei TPU, am o problema cu telefonul.
Problema e următoarea, am un iPhone 3GS cu tot cu husa, primit de la verișoara mea. Încerc să am grijă de el pentru că am auzit că se poate sparge foarte repede sau chestii de genul.
Ei bine, ieri a plouat și l-am scos puțin cand eram în drum spre casă, mi-am pus niște muzică iar sunetul nu mergea.
Am ajuns acasă și m-am uscat apoi am sters telefonul, am uscat și telefonul și pe la boxe, peste tot unde era ud.
M-am pus la calculator, mi-am pus muzică și a mers.
Astăzi am fost îndeajuns de deșteaptă încat să-mi scap telefonul în baie pe gresie. M-am speriat că s-o fi spart ecranu sau ceva, dar nu. În schimb nu mergea muzica.
Am pus niște înregistrări de pe reportofon ca să văd dacă merge sunetul, mergea perfect, apoi am încercat cu muzica, mergea și aia după.
Dar se oprește uneori cand ascult muzică.
I mean, nu se pune muzica pe „stop" sau ceva de genu, pur și simplu e ca și cum continuă să meargă dar nu se mai aude și nu pot să o dau mai tare sau mai încet, nici de la butoanele de pe telefon, nici de la bara cu touch unde aș putea schimba sunetul.
Deci boxele nu au nici o problemă din cate observat.
Ciudată problema mea, dar mă poate ajuta cineva? Dau fundă. happy
Mulțumesc mult.

3 răspunsuri:
| MihaiEdy1993 a răspuns:

Suna a eroare de soft a telefonului. Esti sigura ca nu e replica telefonul?

| ZuzzyAllexandra explică (pentru MihaiEdy1993):

Da, sunt sigură. big grin

| MihaiEdy1993 a răspuns (pentru ZuzzyAllexandra):

Nu am avut niciodata iphone asa ca nu stiu ce sa iti zic exact. Dar totusi incearca sa ii faci un update de soft daca este posibil.