| BrookeSauce a întrebat:

Am o problema. Ieri una de la a8-a ( eu sunt a7-a) trece pe langa mine si imi zice CE AI FITELE ASTEA PE TINE? si eu CE AI MA? AI MANCAT STRICAT? si am auzit-o injurandu-ma. Apoi a venit la mine in clasa cu inca una si au inceput sa isi bata joc de mine, ca ma imbrac ca naiba, ca daca imi da una intru jumate in pamant. Faza e ca ea e ' recunoscuta ' ca bate fete( si baieti chiar ) si mai aveau putin si ma luau la bataie. Dar nu inteleg de ce! Pur si simplu am trecut pe langa ea, fara sa ma uit la ea, si a inceput totul. Purtam ieri o pereche de colanti cu imprimeu leopard. Au inceput sa rada de mine ' IA UITE FATA CE COLANTI ARE rolling on the floor)) '

si tot ma ameninta ca ma va bate. In iarna am fost cu un baiat careia si ei ii placea de el, dar el nu o baga in seama. De atunci are ea pica asta pe mine? Mi-am anuntat parintii si azi vin la scoala sa discutam. Si tata a zis ca va depunde plangere la politie. Si diriga mea a zis ca ea nu are un trecut tocmai glorios. Se spune ca ea e casatorita cu unu de 50 de ani... Deci e o mare curva! Ieri am plans o gramada de frica, si am plecat de la ore ca sa nu ma prinda. Ce sa fac ca sa ma linistesc? azi nu intru in scoala fara profesorul de geografie( care ne e prieten de familie). pentru ca imi e frica. sad

2 răspunsuri:
| AyliN98 a răspuns:

Hey! Cred ca este bine ca ti-ai anuntat parintii si diriginta pentru a lua masuri, dar nu ar trebui sa iti fie frica de acea fata deoarece daca ea stie ca iti este frica de ea te va lua in batjocora si mai mult! Trebuie sa ii arati ca nu iti este frica chiar daca esti speriata!

| deedee02 a răspuns:

Nu trebuie sa iti fie frica de ea, daca o ignori se va oftica mai rau decat daca o lasi sa isi bata joc de tine, pur si simplu fa-te ca nu o vezi happy si nu mai asculta toate comentariile rautacioase mereu vor exista persoane ca aceasta fata, mereu vei intalni astfel de persoane :*