| izsz a întrebat:

Am o relatie frumoasa cu prietenul meu, dar imi e frica sa nu ne indepartam si sa se sfarseasca totul. De cateva zile zici ca o ia razna, m-a asteptat cu flori cand ne-am intalnit, il iubesc, ma iubeste, dar de cateva zile este parca altfel fata de cum era inainte, inainte era mai iubaret, toata ziua ma alinta, blabla, dar acum parca e mai rece, vorbim, dar parca ne certam din orice ****, dar poate mi se pare si mie si exagerex putin, nu vreau sa se ajung sa ne despartim fiindca il iubesc si cred ca si el ma iubeste, nu vreau sa il pierd, ce credeti ca ar trebui sa fac? Nu il stresez cu mesajele, are foarte mult de invatat, plus ca are treaba, dar nu stiu ce sa fac.Help

8 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Se mai intampla sa fii intr-o perioada proasta. Nu e vina ta cel mai probabil, fiecare relatie mai are si momente mai tensionate. Momentele de genul fac totul mai profund dupa si asa realizati cat de mult va iubiti de fapt. Nu iti face atatea scenarii si idei, nu are rost. Oamenii mai au si momente in care nu sunt bine. Tu fii acolo pentru el, sustine-l si intelege-l fara sa fii paranoica si sa iti faci griji.

| darrio2007 a răspuns:

Iubirea nu se dovedeste prin gesturi.Este ceva care vine din interior.Din suflet. Daca el nu mai are aceleasi gesturi ca pana acum nu inseamna ca nu te mai iubeste. Poate are anumite probleme.

| MarianWLF a răspuns:

Noi baietii mai avem si "toane", doar spune-i ce te deranjeaza si cere un raspuns, e simplu, nu ii spui ca esti suparata, si doar ca ai simtit ca e mai rece, intreaba-l daca e vreun motiv pentru care e asa sau e doar o perioada trecatoare, nu se va supara, e important sa comunitati orice problema apare, nu tineti in voi ca o sa va faceti tot felul de scene imaginare si in general negative, vorbiti, despre tot ce va deranjeaza. Succes.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Crezi ca el te iubeste? Ia intreaba-l ce simte mai exact.

| Doub a răspuns:

Trăieşti clipa, pentru câteva momente nu te mai gândi la viitor. Nu rezolvi nimic dacă îţi pui întrebari de genul.

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Pai tot ce pot sa iti zic e sa porti cu el o discutie sincera si sa vorbiti despre relatia voastra, comunicarea e importanta intr-o relatie.

| DeathOfDreams a răspuns:

N-are rost să vorbești despre asta, în eventualitatea în care nu ești sigură de asta.
Lasă lucrurile în voia lor o perioadă și dacă o să fie tot așa, poate e cazu' să aveți o discuție.
Înțeleg că nu vrei să vă despărțiți și să-l pierzi, e normal.
Dar dacă o să ajungeți în momentu' în care n-o să vă mai înțelegeți și o să vă certați din absolut orice, poate că pur și simplu' n-a fost să fie.

Oricum, probabil e doar o chestiune de moment. Cum am zis, lași lucrurile în voia lor o vreme, înainte să acționezi.

| Andrey_Andrei_1995_qiBJ a răspuns:

Nu stiu ce sa zic, ca nu vreau sa ma injuri sau ceva de genu..parerea mea e ca ori ti se pare, sau (in cel nai rau caz) nu te mai place si incearca sa te departeze...