| Yssa142 a întrebat:

Hei, TPU. Am si eu nevoie de ajutor la ceva mai... deosebit. Va informez ca sunt fata si am 12 ani. Cam toti copiii de varsta mea au talent la ceva, pot canta, practica cate un sport, sau alte lucruri. Eu am facu mai multe chestii pana acum : am luat lectii de chitara, am facut volei sau dansuri. Dar am renuntat la toate. Parca nimic nu ma atrage. Si asta mi se pare foarte ciudat. Nu stiu, as vrea sa pot si eu sa fac ceva! Orice, numai sa simt ca ma atrage si ca acolo e locul meu! Sa nu mai stau degeaba asa toata ziua! Uneori devine foarte enervant. Ma puteti ajuta? Aveti ceva idei? Va rog din suflet

6 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Ai timp sa iti dai seama ce te atrage. Ai doar 12 ani!
Poate daca faci un sport sau altceva cu un prieten, sunt sanse mai mari sa ajunga sa iti placa. Incearca sa vorbesti cu prietenii sau colegii si poate gasiti ceva sa faceti impreuna.

| Violleta2022 a răspuns:

Adevaratul motiv este LENEA!
Cauta sa iesi din lenea care te domina, daca vrei sa realizezi ceva in viata! Fara vointa nu vei realiza niciodata nimic!

| munteanuionvictor a răspuns:

Poti afla foarte usor ce talent ai comunicând cu cei din jur, adica prieteni\prietene, amici\amice, si colegi\colege. Auzi la ei\ele ce pasiuni au si alegi ceva ce crezi ca ti se potriveste.

| Bernardus a răspuns:

Stai si asteapta, o sa vezi la ce esti buna. Deasemenea ai putea sa incerci sa te joci chestii pe PC. E un pass-time foarte bun

| Yssa142 explică:

Multumesc din suflet. M- ati incurajat mult si va multumesc. Si va mai cer ceva : dati-mi cateva idei de sporturi sau alte lucruri pe care le pot frecventa, daca puteti chiar din Craiova. Multumesc mult! big grin

| kristims a răspuns:

Copiii de varsta ta nu au neaparat talent pentru vreo activitate extra scolara, poate ca sunt doar presati de parinti sa participe la aceste cursuri. La 12 ani nu te astepta sa te trezesti dimineata si sa-ti descoperi vreun talent ascuns! Pur si simplu alege doua, maxim trei cursuri pe care sa le frecventezi, indiferent ca ai chef sau nu. Considera ca esti obligata sa mergi, ca la scoala. "Minim de efort cu maxim de confort" e deviza la 12 ani :-) deci nu te speria, cheful vine lucrand!