| oanasunshine a întrebat:

Hei TPU...Am si eu o intrebarethinking Exista vreo diferenta intre a fi atasat de cineva(spre exemplu un baiat), si a SIMTI ceva pentru el, pentru persoana lui, atat din punct de vedere fizic cat si moral? Poate ca este o intrebare mai neobisnuita dar chiar am nevoie de niste raspunsuri. Multumesc.

2 răspunsuri:
| crytical a răspuns:

Cand esti atasat de cineva inseamna ca deja incepi sa simti ceva pentru acea persoana.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sentimentul de atasare denota mai mult o prietenie. Cand simti ceva pentru cineva coroborat si cu o dorinta de aprofundare, cunoastere a persoanei respective cred ca te-ai indragostit.