| CarlaAntonia a întrebat:

Hei,TPU!
Am si eu o mica problemuta.La mine in clasa e un baiat (dar se va transfera probabil din liceu ca nu ii place) de care imi place.In ultimul timp am deveni mai apropiati,gen:eu ma duceam la banca unor colegi ce se jucau pe telefon,iar in fiecare pauza el venea si ma tinea in brate toata pauza si isi punea capul pe umarul si etc.El statea in banca cu o fata care se va transfera si ea, iar el incerca sa o ia in brate si sa o sarute(mai demult)dar ea il respingea mereu.Si mai e si fosta care l-a rugat sa nu plece din liceu printr-un mesaj anonim,au fost impreuna foarrte putin timp,dar ea i-a zis ca il iubeste, dar vrea sa ramana doar prieteni, iar eu nu stiu daca ma place.Am vb pe fb si i-am spus ca o sa-mi fie dor de el si chestii...
Iar intrbarea e: ar trebui sa-i spun ca il plac?

Răspuns Câştigător
| Cypronge a răspuns:

Salutare.
Cea mai simpla metoda e sa ii spui direct, macar in felul asta o sa afli odata pentru totdeauna daca persoana in cauza merita sau nu atentie si afectiune din partea ta. Si daca cumva raspunsul va fi negativ, te asigur sa vei trece peste intr-un timp scurt. Esti o fata tanara cu tot viitorul in fata si cu posibilitati infinite, bucurate de viata pe care o ai, traieste clipa ca viitorul vine singur.

2 răspunsuri:
| SimpleIsCool a răspuns:

Salut.
Da,cel mai bine este sa iti exprimi direct sentimentele fata de persoana iubita.
O viata frumoasa sa ai.
Peace!

| GuUumitza a răspuns:

Da, cel mai bine e sa ii spui direct ca il placi. Daca o sa iti spuna ca si el te place o sa fie bine iar daca raspunsul e cel negativ, tot bine. Macar asa o sa stii care e situatia si nu vei sta dupa el intrebandu-te toata viata care e starea in care sunteti