| Nutemaiholba a întrebat:

Hei TPU.;** Am trecut clasa a8-a. Am mai multe intrebari.
1.Se mai dau teste initiale? Daca da, la ce materii?
2. Vreau sa dau la Scoala Centrala din Bucuresti. Si la final de an trebuie sa dau examen la franceza sau engleza, eu o sa dau la franceza. A mai dat cineva? A fost greu?:-s
3. Mai se dau teze la geografie / istorie? Daca da, voi la ce ati da/t?

6 răspunsuri:
| Doηηa a răspuns:

Da,se dau.
Eu am dat test initial cam la toate materiile.Nu am auzit de examen la franceza sau engleza.
Se mai dau, eu am dat la istorie, e mai usor.Acuma na, depinde la ce te descurci tu, oricum e la alegerea ta.
Succes la examen.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Depinde de profesor. De obicei, profii de romana, mate, engleza/franceza etc.(cei care predau materii mai importante) prefera sa dea test initial.
Oricum, nota nu se trece in catalog (cel putin, asa e normal).
2. Nu te pot ajuta aici.
3. Da, se dau. Eu am ales geografie. A fost doar geografia Romaniei. Mi-a placut materia si mi s-a parut si usor.happy
La istorie, tot istoria romanilor este, dar mi se pare mai mult de invatatbig grin.
Bafta!

| LivingLouder a răspuns:

La scoala centrala trebuie sa dai un examen (bilingv de franceza) pe care trebuie doar sa il treci, cu nota 6, nu am dat eu, a dat o colega si a luat 94 de puncte.

3. Eu am dat la geografie si nu a fost greu.

| Nutemaiholba explică (pentru LivingLouder):

Si la geografie se da din harta romaniei sau din ce?-.-'

| LivingLouder a răspuns (pentru Nutemaiholba):

Depinde de profesor. De cum preda el. Adica stillul lui de predare

| KiLLeR04 a răspuns:

Hey,salut.Pentru inceput eu am dat teste initiale la matematica si romana, si da, se dau teze, dar doar la geografie sau doar la istorie. Sper ca te-am ajutat. Funda big grin