| anonim_4396 a întrebat:

Am vrut sa ma apuc de fumat si am facut o prostie cumparind 2 pachete de tigari un kent 1 si un kent convertibles (click). Am fumat 4 tigari din kent 1 dar nu intregi pe jumate si jumate de tigara din kent click... nu e nimic interesant daca fumezi... am aruncat alea 2 pakete de tigari. E posibil sa ma atraga sa fumez straight face?

Funda!

Răspuns Câştigător
| MyaEmy a răspuns:

Probabil pentru tine fumatul a reprezentat doar o simpla curiozitata(sau poate anturajul te-a indemnat sa faci asta) iar acum cand te-ai convins cum e si nu ti-a placut, nu doresti sa mai ai de-aface cu asa ceva.E un lucru bun ca te-ai hotarat sa nu continui sa fumezi dar trebuie sa ai grija sa nu mai incerci asta niciodata deoarece s-ar putea sa devii dependent sau daca esti suparat/depresiv sa ai senzatia ca daca fumezi te descarci de probleme. Sfatul meu este sa nu mai incerci niciodata sa fumezi daca te-ai convins cum este.
Sper ca te-am ajutat happy

| Dau3DMoriHD a răspuns (pentru MyaEmy):

Pe mine m-ai ajutat mult mersi

| MyaEmy a răspuns (pentru Dau3DMoriHD):

Cu placere kiss

4 răspunsuri:
| MasterOfDisaster a răspuns:

Daca ai incercat si ai decis ca nu e interesant (apropo, bine ca nu ti se pare interesant) nu cred ca 'te va atrage'.
Doar adu-ti aminte (cand te invita cineva) partea negativa a fumatului (banii cheltuiti degeaba, formale de cancer pe care le poti face mai usor si restul bolilor, etc.) si asa nu vei mai fi tentat.
Bye!

| ITGamerIT a răspuns:

Ma, hai sa iti explic eu tie o chestie: in ziua de astazi fumatu este o smecherie / daca fumezi ''cica'' deci doar "cica" esti smecher fata de ceilalti, care cu bani aia isi cumpara ceva care chiar le este de folos nu iarba care o sugi si bagi fum in piept / eu am 16 ani.am o sora de 14 ani si ea fumeaza si mama / tata / bunica / bunicu toti fumeaza numai eu nu fumez.dar mama si tata regreta enorm acum ca au inceput sa fumeze pentru ca nu le mai ajung bani ..acesta este un viciu daca ma intelegi, nu te poti lasa de fumat peste noapte daca te-ai apucat..deci stai pe curu tau, daca esti doctor sau altceva sa ai bani, da fumeaza esti smecher dar tu nu ai bani de o paine si fumezi? ..gandestete bine ce faci..mai incolo ai sa renunti la paine sa fumezi...