| I_2888 a întrebat:

Hei, TPU! As dori sa stiu pana la urma cand incepe scoala si cand e festivitatea? Unii spun ca festivitatea e sambata, 15, si de luni incep orele, altii spun ca pe 17 este festivitatea. Cum este pana la urma adevarat?

Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| DayByDay a răspuns:

Uite, cred ca o sa te lamureasca :

http://alba24.ro/......21564.html

4 răspunsuri:
| Euletitia a răspuns:

Buna! Data festivitatii nu va fi aceeasi in toata tara, ci depinde de la liceu la liceu. E o cgestie stabilita intern, intelegi? AStfel, unele licee vor avea sambata festivitatea si de luni incep orele, in timp ce alte licee vor avea luni festivitatea si vor intra de marti la ore. La noi la liceu nu s-a fixat inca, dar stiu ca se va pune pe site miercurea sau joia viitoare data si ora deschiderii anului scolar, precum si orarul. Pentru a sti cel mai bine cand este, urmareste siteul liceului sau daca nu are site, mergi la scoala joi seara ori vineri dimineata, cand deja totul e fixat, si uita-te la avizier sau suna-ti sau contacteaza-ti pe facebook sau prin e-mail diriginta/dirgintele ori un alt profesor/alta profesoara din scoala cu care te intelegi bine si roaga-l/o sa te informeze cu privire la acest subiect. Succes!

| bybyshor18 a răspuns:

Pe 17... cei care spun ca pe 15 nu is sanatosi cred... pana si la tv a anuntat ca pe 17 incepe toata lumeawinking

| pufulete2 a răspuns:

E pe 17 happy

| Iamyourgirl a răspuns:

Si mie mi se pare stupid ca festivitatea sa fie intr-o zi de sambata dar se pare a fi un adevar.Eu sunt din Buzau iar mojoritatea liceelor respectiv scolilor adopta aceasta decizie ca festivitatea sa fie sambata, pe 15 ca luni sa inceapa deja orele de curs.Am inteles ca aceasta schimbare se datoreaza prelungirii vacantei cu o saptamana.