| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa stiu daca este o metoda mai usoara de a ma ingrasa putin deoarece sunt o persoana slabuta si oricat as manca nu are efect am incercat chiar si cu vitamine, nu accept raspunsurile gen:aceasta este metabolismul tau pentru ca este sigur un raspuns si pentru mine.Mersi...

Răspuns Câştigător
| Cata0 a răspuns:

Buna. cea mai sanatoasa metoda de a te ingrasa e sa mananci intr-un ritm normal si sanatos fara exagerari.si eu sunt la fel. oricat as incerca sa mananc nu ma ingras.Nu exagera cu fast food si grasimuri multe doar pentru obsesia de a fi putin mai grasa...si vitaminile in cazul tau, respectiv al meu nu aduc niciun beneficiu..in momentul de fata.Isi fac efectul mai tarziu si nu cred c ti.ar plc sa ajungi cat un sifonier pe la 20 si ceva de ani.Si din contra. daca mananci des nu se pune nimic! Mancand cate putin si des slabesti! Mananca dimineata ceva cat mai mult si consistent gen oua cartofi prajiti, iaurturi, dulceata..si apoi stai asa pana cand ti se face foarte foame fara sa mananci..in momentu in care esti infometata putin(nu exagerat)te pui pe mancat calumea orice iti place tie! atunci corpul tau asimileaza mai mult.La mine a mers..si am mai pus cateva kg..sunt chiar multumita acum

3 răspunsuri:
| MouSSEauChoColat a răspuns:

Salut! Nu prea stiu metode de ingrasat, pentru ca toata lumea vrea sa slabeasca!

Oricum, sa-ti dau un sfat: sa nu incepi sa mananci o groaza de fast-food, pentru ca atunci, desi te vei ingrasa, o vei face pe calea nesanatoasa si-ti vei imbolnavi organismul. Mai devii si dependenta de mancarea de la KFC sau Mc'Donalds si, inainte sa-ti dai seama, te-ai ingrasatmai mult decat putin si nici nu te mai poti opri.

Continua sa mananci cat mai mult (dar nu pana ti se face rau) si diversificat.

| wyla a răspuns:

Nu stiu ce sa spun insa si eu sunt la fel nu am ce sa fac unii oameni nu se ingrasa fiindca asa e stilul lorwinking happy

| Manole_Dorin_1997 a răspuns:

Chiar daca pare greu de realizat, deocamdata acesta este cea mai buna alternativa. Trebuie sa mananci cat mai multe mese pe zi, cinci sau mai mult de-atat. Bea multe lichide care sunt bogate in calorii (suc, lapte, milkshake). Mananca legume, orez, paste fainoase, cartofi, morcovi si dovleac. La care adauga iaurt, sosuri, smantana. Mananca paine cu seminte. Un plus de 1000Kj in meniul zilnic, inseamna aproximativ un kilogram pe saptamana.