| Antonia679 a întrebat:

Astazi am fost sa ma inscriu la liceu, am o intrebare. Pot sa fiu admisa la 2 licee si dupa sa aleg din acele 2 licee sau o sa fiu admisa la un singur liceu daca am media buna?

3 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Nu e ca la facultate, nu poti fii admisa la mai multe licee. De aceea exista o prima optiune. Daca ai medie pentru a intra la primul liceu pe care tu l-ai ales, atunci cu ala vei ramane. Daca nu, se va trece la a doua sau a treia optiune, dar nu vei putea sa fii admisa la mai mult de un liceu.

| May2001 a răspuns:

Daca ai medie buna intri la prima optiune. Uite cum se face: https://youtu.be/Nzd_kc7Qi70. Succes

| anonims5 a răspuns:

Buna! Si eu am terminat clasa a 8-a si dupa cate stiu eu, intre 8-12 completezi fisa cu optiunile, dupa care pe 20 vei afla unde vei fi admisa. Repartizarea va fi in functie de ordinea in care ai scris liceele. Daca ai optat pentru liceul x si media e buna,intri acolo. Daca media e prea mica te repartizeaza la urmatorul liceu si tot asa. Daca te incadrezi si la liceul x si la liceul y, vei fi repartizata la primul liceu pe care l-ai scris pe fisa cu optiuni. Mai exact daca ai sris liceul x si apoi liceul y, intri la x, daca ai scris y si apoi x, intri la liceul y. Sper ca te-am ajutat happy Multa bafta!