| cnvv a întrebat:

Astazi mama m-a intrebat ce-mi doresc eu DUPA ce dau examenul de clasa a VIII-a. I-am spus ca nu stiu. Insa mi-am ales 2 optiuni:
1) Pocesor IntelCore I3 sau I5
2) Chitara electirca
In alegerea primei optiuni am fost influentat si de fratele meu ( care este in clasa a XI-a si care mi-a spus ca dupa ce el pleaca la faculate, voi ramana cu PC-ul). Intr-adevar, daca-mi pot achizitiona unul din cele doua procesoare mentionate mai sus, compozitita ( cred c-am ales termenul gresit ) PC-ului s-ar alinia perfect (pentru gaming)
A doua optiune am ales-o eu, deoarece sunt foarte fascinat de muzica rock, heavy metal si toate subgenurlel acesteia (de la alt rock pana la deathmetal si grindcore). Faza-i ca nu am cantat nici o data la o chitara (nici macar acustica). Doar m-am uitat la diferite cover-uri. Se invata greu sa canti la o chitara? Se merita? Am vazut un set frumusel pe un site (http://www.fly-music.ro/......10-bk.html ).
Sincer, nu mi-am pus nici o data intrebarea " Oare ce sa-mi doresc dupa ce dau examenul si o sa iau nota mare?"
Sper ca am pus categoria potrivita.
fUnDa.

5 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Chitaraaaaaa

| CPAElites a răspuns:

Ce faci cu chitara fara amplificator?
"Pocesor IntelCore I3 sau I5" Crezi ca va fi compatibil cu pc-ul care il detii?

| 3amthinking a răspuns:

Poate intrebarea a fost ce iti doresti dupa examen in sens de ce iti doresti sa faci, ce profil sa urmezi sau ce scoala, iar tu ai interpretat gresit.
Glumesc, as spune chitara electrica ☻♥

| Cristina12457 a răspuns:

După părerea mea,dacă vrei să alegi dintre cele două aș spune pc-ul deoarece o mare parte din timp îl petrecem la calculator,pe telefon etc. Dar și chitară dacă îți place,doar că poate o să te plictisești de ea. Eu am de ex vioară și am învățat să cânt la ea într-o orchestră, m-am lăsat de orchestră că nu prea mi-a plăcut și acum vioara a rămas pe dulap, plină de praf. Depinde dacă chiar te pasionează și ai putea chiar să faci ceva din asta, atunci clar chitara, dar să nu pățești ca și mine. Totuși și eu sunt pe a8-a,dar nu am nevoie de nici un cadou din partea părinților după ce o să dau examenul. În locul tău aș prefera să merg într-o excursie de la școală sau ceva. Nu ceva material, dar cum vrei tu. Oricum părinți au o grămadă de cheltuieli la finalul clasei a8-a cel puțin la mine, albumul, banchetul, cadou la profe și altele se adună o sumă considerabilă de bani.

| AndreeaTini a răspuns:

Eu zic să alegi Chitara electrică pentru că nu e bine să petreci mult timp în fața calculatorulul şi aşa vei învăța să cânți la ea, şi e foarte frumos happy