| newperson4him a întrebat:

Ati avut vre`un moment in care ati realizat ca doar dumnezeu v-a ajutat sa iesiti dintr`o situatie sau v-a ascultat vre`o dorinta? Am un prieten care e crestin (nu pocait, adica e normal, poarta shuzi stil mai rock) si de vre`o 6 luni se ruga sa faca rost de o chitara electrica.Mama lui i`a promis ca daca va reusi sa vanda apartamentul cu o suma mai mare ii va cumpara una, dar l-a vandut cu una mai mica. El a fost doar putin dezamagit, dar nu si-a pierdut credinta, tuturor celor ce il intreba daca are chitara le raspundea ca da, o are prin credinta. Ieri a primit o chitara de la un prieten cadou. Ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| MeGeorGiAnna a răspuns:

Da. exista multe dovezi ca Dumnezeu exista unii oameni se tot intreaba daca Dumnezeu a facut lumea, cine l-a facut pe El) Dumnezeu exista dintotdeauna si isi dovedeste existenta prin tot felul de minuni care unora li se par imposibile, de exemplu...de saptamana trecuta m-am tot rugat la Dumnezeu pentru a ma ajuta sa iau o nota buna la teza de la matematica... iar joi, la teza, nu am stiut doar ultima problema de la al 2 lea subiect si dupa ce mi-am calculat punctajul dupa barem, am vazut ca este posibil sa iau o nota intre 8 si 9 big grin

1 răspuns:
| RoRoxana a răspuns:

Buna:*
Cand eram mai mica l-am intrebat pe bunicul meu daca Dumnezeu poate face minuni. Bunicul meu mi-a spus ca daca ne dorim acel lucru cu adevarat, iar Dumnezeu crede ca ne poate fi folositor, ni-l da.Insa minunile nu se intampla cum batem din palme. Ele se pot intampla in o saptamana, o luna sau chiar cativa ani.Si este adevarat.Si eu imi doream foarte mult un penar echipat(habar nu am de ce nu i-am cerut mamei laughing ). Peste 3 ani am primit niste bani de la unchiul meu venit din Italia si mi-am cumparat penarul mult dorit.Nu stiu daca a fost chiar o minune, dar sunt sigura ca daca Dumnezeu nu ar fi vrut, eu nu mi-as fi cumparat penarul.happy