| Dilek06 a întrebat:

Hei TPU,
Ce note imi mai trebuie la matematică să-mi iasă media 8, până acum am doar un 5 sad
Şi ce notă trebuie să iau şi la teză?
Vă rog ajutaţi-mă, FUNDĂ! :*

4 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Sunt prea multe variante, gen ti-ar trebui cel putin inca un minim 9 si 10, si un 6 in teza ca sa-ti iasa 7.5 sa se faca 8.
Sau un 9 si un 9 in teza.Sunt foarte multe variante.

| Pinky2000 a răspuns:

Pai ca sa iti iasa media 8 mai trebuie sa iei un 10, dar daca nu, mai merge si cu 9+ 8+ 8, iar in teza trebuie sa iei minim un 6-7, ca sa te ajute la medie. happy

| Lui_Planett_BruneTa_1990 a răspuns:

Ar mai fi si varianta "invata mai mult ca sa iei note mai mari" dar nu cred ca te-ar interesa. o zi buna

| Dilek06 explică (pentru Lui_Planett_BruneTa_1990):

Matematica nu se invată, se înţelege!winking.