| Wary_Forsaken_2001 a întrebat:

Hei TPU, ce parere aveti despre meciul cu Albania si despre cum s-a descurcat Romania la Euro 2016 happy?

Răspuns Câştigător
| OnuOnulică a răspuns:

S-a văzut clar că România nu are ce căuta la euro. Au jucat ca de fiecare data și au pierdut ca de obicei.

7 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Romania s-a descurcat onorabil doar in meciul cu Franta. Poate daca nu primeam acel gol nenorocit din final, altfel ar fi stat lucrurile. Cu Elvetia daca aveam putin noroc ne puteam distanta la 2-0. Altfel ar fi stat lucrurile. Cu Albania am primit acel gol cum nu se poate mai rau, pe final de repriza dintr-o greseala de portar (nu-l condamn, insa, pe Tatarusanu, se mai intampla). Jucatorii au reintrat mai hotarati, insa lipsa de inspiratie a atacului, ghinionul (la bara lui Andone), greseala imensa de arbitraj (la offside-ul din minutul 72 parca) si presiunea la care erau supusi ne-au facut sa clacam. E greu sa joci cand stii ca se uita toata tara la tine si cand stii ca, in caz de esec, de la cel cu ţâţa in gura pana la cel cu barba sura, nu scapa nimeni neinjurat de asa-zisii si numerosii cunoscatori de fotbal din tara. Jucatorii si-au dorit, au dat totul, si-au dat viata pe teren, insa cateodata cand nu e, nu e. Sunt mandru ca am revenit la un turneu final si sunt, de asemenea, mandru de fotbalistii nostri. Nu avem 10 nationale de fotbal. Avem una singura pe care trebuie sa o sustinem neconditionat.

| DabiJaWL a răspuns (pentru AFR81):

Esti pe alta planeta total... '' Jucatorii si-au dorit, au dat totul, si-au dat viata pe teren'' Albania si-a dat viata pe teren care ne-a batut, dobitocule

| AFR81 a răspuns (pentru DabiJaWL):

Ai idee macar cine sunt de ma injuri? De fapt, pentru ce ma injuri? Pentru ca mi-am spus parerea despre un meci al nationalei Romaniei? Cred ca n-ai ani de viata cat am eu de cand urmaresc fotbal. Noroc ca m-am obisnuit cu copii ca voi pe TPU. Incearca sa fii mai putin vehement si sa iti exprimi parerea fara sa jignesti. Te educ eu pentru ca cei 7 ani de acasa nu ii ai. Cat despre meci, iti spun eu ca e asa cum am afirmat. Daca, dupa tine, jucatorul care plange la finalul meciului nu si-a dat viata pe teren, inseamna ca nu stii fotbal. Am vorbit in general pentru ca, de fapt, erau mai multi tricolori livizi, tristi, daramati dupa fluierul final si la interviurile post-match. Daca nu poti sustine nationala, nu te uita la meciuri. De oameni ca tine n-avem nevoie.

| DabiJaWL a răspuns (pentru AFR81):

In meciul ala n-am avut nicio ocazie, am avut doar bara aia din minutul 70 si ceva si aia a venit abia dupa ce ne-au dat ei gol, pana atunci 0 ocazii, despre ce vorbim?

| AFR81 a răspuns (pentru DabiJaWL):

Esti naiv daca chiar crezi ca o sa discut cu tine despre fotbal. Fii respectuos data viitoare.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Atat poate nationala. Astia sunt jucatorii, asta e valoarea lor. Oricata dorinta ar fi avut au limite si le au atins.

| GetReal a răspuns:

Au fost jalnici in toate meciurile, nu au fost in stare sa construiasca nimic si nici n-au marcat...decat din penalty-uri...E a mia oara cand se intampla asta, dar totusi inca se investeste si se promoveaza mizeria asta de fotbal, cand avem atatea alte sporturi la care suntem intr-adevar buni: rugby, handbal, volei, tenis etc.