| anonim_4396 a întrebat:

Ce se intampla daca furi din supermarket si esti prins si ti se face doar o fisa la supermarketul respectiv fara politie apoi platesti bani pentru bunul furat

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Prima oara cand furi, maia les daca este suma mica, nu patesti prea multe, te pun pe lista lor sa fii urmarit cand intrii din nou in magazin si teurmaresc. daca te prin a doua oara, cheama Poilitia si ti se intocmeste dosar penal. La a 3-a abatere, mergi direct in puscarie.

| Biancaaaaaaaa a răspuns (pentru Violleta2022):

Adica, cum te urmaresc? Pe camera?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Biancaaaaaaaa):

Bineinteles ca prin camere de luat vederi. Orice magazin are camere video de supraveghere, asa te-au si prins de fapt, vazandu-te!
Acum au deja fotografia ta si cum apari in acel magazin, te urmaresc cu camerele pe feicare rand sa vada daca mai furi.
Data viitoare daca te prin, vor chema politia, pentru ca au si inregsitrarea precedenta si ti se intocmeste dosar penal sau puscarie juvenila (pentru copii).

4 răspunsuri:
| user1234554321 a răspuns:

Practic,nu ti se intampla nimic.Normal o sa ai interdictie(nu mai ai voie in acel magazin). daca mai furi o data si esti prins, atunci o sa fie prezenta politia, car, probabil, te vor duce sa "vizitezi" sectia lor de "somn"

| Nica1996 a răspuns:

In principiu nimic asta a cam fost tot