| citygirl001 a întrebat:

Hei TPU cine imi spune ce materii se preda la filologie si daca se face matematica multa?

Răspuns Câştigător
| estera a răspuns:

La filologie matematica se face pana in clasa aX-a apoi nu o mai faci si se fac aceleasi materii in afara de informatica, in plus ai logica, t.i.c..cam asta e, e usor, matematica e putina in jur de doua ore pe saptamanahappy

3 răspunsuri:
| DiamondShine a răspuns:

O sa ai materi pe profil uman, fara matematica

| OnuOnulică a răspuns:

Română, engleză, franceză, latină, istorie, matematică, fizică, biologie, chimie, geografie, desen, muzică, sport, religie, tic, logica. Pe clasa a9-a.

| maria6 a răspuns:

Se predau toate materiile pana in clasa a XI-a, cand nu se mai studiaza matematica, fizica si chimia. Se studiaza latina, limbile moderne, limba romana in principal.