| Hardy410 a întrebat:

Hei tpu.Cred ca sunt instabil emoțional sad.
Din câteva motive am ajuns la concluzia asta dintre care : - simt ca ma sufoc dacă nu știu nimic de iubita mea o ora-doua ma agit și încep sa respir greu
- când ma gândesc ca m-ar părăsii pentru altcineva încep sa nu ma mai controlez
-când rănesc pe cineva fizic sau moral regret asta chiar dacă persoana aceea ar fi una nenorocita.
- sunt rănit ușor de vorbele altora. Mă simt inferior dar nu în totalitate, nu mereu când mi se vorbește urat. Cam în 8/10 cazuri
-simt ca sunt ușor de înlocuit și ca nimeni nu vrea sa petreacă timp cu mine... Deși nu e adevărat deoarece am destui prieteni.

Și mai sunt și altele.
Întrebarea este cum pot sa scap de aceasta instabilitate fără psiholog?
Nu vreau sa fiu luat în ras.
Va mulțumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| Layyla a răspuns:

Să vorbești deschis cu cineva, despre ce simți, crezi..etc.

1 răspuns:
| alin131 a răspuns:

Roaga-te la Iisus Hristos sa te intareasca.

Vorbesc serios, e cel mai bun sfat care pot sa ti-l dau.

"La noi toate sunt cu neputinta, dar la Dumnezeu toate sunt cu putinta."