| andreea567890123 a întrebat:

Hei,TPU! Cum a fost evaluarea națională 2019 la romana si matematica? Care e parerea voastra?

3 răspunsuri:
| ywar a răspuns:

A fost foarte frumoasa pentru cei ce au invatat si nu au pierdut timpul. Subiecte de alienati mintali la matematica si totusi note dezastruoase. Concluzia o trage fiecare.
Sistemul, omul, societatea, vremurile? Cine-i tapul ispasitor?

| vladas2005 a răspuns:

A fost foarte ok, cel puțin pentru mine. La romana subiectele pot spune ca au fost cât de cât ușoare, am luat 8.90(mult pentru standardele mele). La matematica, cum a spus și precedentul subiectele au fost ușoare, pentru mine acceptabile deoarece nu e punctul meu forte, 7.45 nota, deci cu mult peste așteptările mele. Per total a fost un succes?!

| andreea567890123 explică (pentru vladas2005):

Da,a fost bine, eu am luat 9, 30 la romana si 8, 25 matematica si sunt cat de cat mulțumită, deoarece am medie de clasa dorita