| GoldSpookyBoy a întrebat:

Hei TPU! Cum aș putea începe o conversație cu un coleg, având în vedere că am anxietate socială și că îmi place de el, dar știu că putem fi doar prieteni și sunt ok cu acest lucru?

1 răspuns:
| haileewatson a răspuns:

Daca sunteti deja colegi ar trebui sa fie usor sa incepi o conversatie. Practic va cunoasteti si petreceti timp impreuna la scoala.
Daca va intalniti la scoala poti sa il intrebi random daca vrea sa iasa pana la magazin/pana la tigara. Vezi ce muzica ii place si baga-te in seama. Incearca sa intri in grupul lui de prieteni.
Daca vorbiti doar online trimite-i meme-uri, intreaba-l daca vrea sa iasa la un suc cu tine si gasca ta etc.