| AndreeaCdr a întrebat:

Cum fac, pe facebook, ca un prieten sa nu'mi vada fotografiile, postarile sau comentariile? Nu vrea sa'l blochez... vreau sa'mi fie prienten, sa il am la prietenie. Fundita! big grin

1 răspuns:
| DedeeAndreea a răspuns:

Bună.Păi,în primul rând, tu decizi cine îţi vede postările.Atunci când postezi ceva,ai acolo nişte variante(Public,Prietenii prietenilor,Personalizat,Doar eu).Tu trebuie să alegi din acele variante "Doar eu", şi aşa doar tu vei putea vedea postările pe care le pui pe facebook.
Mai poţi să faci şi altceva. Lângă bara "Home"(Acasă), ai acolo un lacăt sau ceva de genul. Lângă lăcat ai ceva de genul o steluţă. Apeşi pe steluţa aia, dai la "Setări de confidenţialitate", îţi apar nişte variante.Ai acolo varianta "Cine poate să-mi vadă lucrurile". Apeşi pe opţiunea "Editează" şi ai acolo nişte variante(Public, Prieteni, Doar eu etc).Tu alegi varianta "Doar eu", dai apoi click în dreapta unde scrie "Închide" şi gata! Doar tu vei putea vedea postările tale!
O zi bună!