| MyAngelT a întrebat:

Cum poți scapă de starea aia de tristete continuă? Mă simt rău atât fizic cât și psihic și nu știu din ce motiv. De ceva timp am devenit mult mai sensibilă decât eram, mă panichez ușor și îmi este frica aproape și de umbra mea. Cum as putea scapă de starea asta inconfortabila? Mulțumesc anticipat.

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Sa vorbesti cu-n specialist (psiholog) inainte sa se agraveze starea si s-o dai in lucruri mai grave gen depresii si astea.

| OldSoul a răspuns:

Inceri sa-ti ocupi timpul cu unele hobbyuri.
Sau eventual poti incerca sa citesti o carte in timpul liber, eventual sa te uiti la un film sau sa asculti muzica.
Altfel spus, trebuie sa-ti pui creierul la contributie, sa nu mai aiba timp de tristete si de autocompatimire.

| Teo29 a răspuns:

E un fel de anxietate, discuta cu un psiholog, unul bun daca stii. Nu lasa acest tip de depresie sa evolueze, nu e o rusine sa consulti un psiholog, uita te ca in toate tarile si oamenii cu functii inalte merg la psiholog sa discute si sa gaseasca impreuna solutii. Degeaba iti dau eu un sfat ce sa faci in timpul liber, cu un psiholog poti discuta complexitatea problemei tale si o solutie corecta. Fericire si gasirea unei rezolvari cat mai rapide iti doresc! happy Nu renunta niciodata! Donald Trump