| PurpleAddict a întrebat:

Hei, TPU! happy Cum scap de punctele albe (de grasime)?

FUNDA! big grin

Răspuns Câştigător
| RandomGirl a răspuns:

Ca sa iti fie mai usor, stai la aburi 5-10 min(poti fierbe un ceai de musetel si sa stai deasupra lui cu un prosop peste ca sa nu iasa aburii), dupa ce pielea o sa fie mai moale, ia un ac curat si incearca sa spargi punctele de grasime, apoi stoarce-le ca sa iasa toata mizeria din ele. Nu se poate scapa de ele decat cu acul, dar ai grija!
Dupa ce te-ai, cum imi place mie sa zic, "traumatizat" singura laughing, neaparat sa te dai cu o crema hidratanta, pielea ta chiar are nevoie de relaxare dupa asa un chin.
Ai grija cu metoda asta pentru ca poti ramane cu semne daca apesi prea tare pe piele, desi nu cred, eu de obicei mereu imi storc cosurile/puncte negre/ puncte de grasime, dar nu am niciun semn pe fata si crede-ma chiar apas tare laughing
Multa bafta! Take care :*

| PurpleAddict explică (pentru RandomGirl):

Mulţumesc mult! laughing :*

2 răspunsuri:
| StamateAlina1987 a răspuns:

Nu iti recomand sa le spargi, ai toate sansele sa ramai cu semne. De punctele de albe de grasime scapi daca folosesti un tratament bun, dar de semne nu scapi.
Eu mi-am facut cateva semne de la punctele albe de grasime si de punctele negre, asa ca te sfatuiesc sa nu faci asa ceva.
La mine a functionat foarte bune un tratament natural cu creme pe baza de 100% ulei pur de arbore de ceai de la Thursday Plantation.
Recomand cu incredere cremele pe baza de ulei pur de arbore de ceai de Thursday Plantation pentru cosuri si pentru puncte albe de grasime, pentru ca la mine a functionat foarte eficent, fara sa imi irite tenul sau sa imi usuce pielea.