| Sooph a întrebat:

Hei, TPU! big hug
Ma gandeam sa imi dau un pierce in limba sau sub buza de jos. Cam cat de tare o sa ma doara?

Răspuns Câştigător
| thegatekeeper a răspuns:

Cel din limba doare mai mult decat cel din buza, in mod cert. Si in plus, este si mai pretentios si necesita mai multa ingrijire si durata de vindecare. Poate fi destul de deranjant in primele saptamani, in special atunci cand mananci. As spune ca durerea e de intensitate medie spre mare, dar bineinteles, asta depinde si de cat de sensibila esti.
Cu cel din buza e mai simplu, se vindeca si mai usor si nu o sa-ti dea o asa mare bataie de cap. Eu, personal, as alege sa-mi fac unul in zona asta (chiar intentionez asta, peste cateva luni) fiindca imi place mai mult si fiindca nu ma atrage ideea de piercing in limba happy. Orice ai alege, te sfatuiesc sa fii atenta la felul in care il ingrijesti dupa, in primele saptamani, ca sa nu te alegi cu vreo infectie si sa fi suportat durerea degeaba happy.

11 răspunsuri:
| SoryIna a răspuns:

In limba o sa fie extrem de dureros si cam o saptamana - 2 o sa poti manca doar lichide. In schimb in buza jos simti doar pe moment durerea si nu e foarte mare si dupa nu te mai intereseaza de nimic.

| oanaoana23 a răspuns:

Pe o scara de la 1-10 cam de 7. adica o sa doara

| oanaoana23 a răspuns:

Aici citit despre riscuri? daca ai sa citesti probabil ai sa te cumintesti

| Romanian a răspuns:

Mai bine abandoneaza ideea.Prostiile astea de belciuge, ca la vaci, sunt doar mofturi de oameni prosti.Induri durere, cat timp ti-l baga in carne vie, doar ca sa ai un cui bagat in tine.Nici un om normal nu gandeste asa.Nu esti vaca, nici taur, nici camila ca sa ti se bage belciuge prin nari si gura.Esti fiinta umana, numai te uratesti cu astfel de stupizenii preluate de americani de la cine stie ce triburi de canibali din fundu' lumii. Daca faci o infectie, ai belit-o.In plus, o sa te deranjeze foarte mult. Uita de prostiile astea, pentru retardati.

| Sooph explică (pentru Romanian):

Parca esti tata! laughing

| Romanian a răspuns (pentru Sooph):

Sunt sigur ca tatal tau iti asigura o viata buna,chiar mai buna decat a majoriatii copiilor din Romania,din moment ce iti permiti a-ti pune belciug. Tatal tau si-a intemeiat o familie, are casa, iti asigura tot ce iti trebuie. Tatal tau munceste in principal pentru tine.Se asigura ca vei avea o educatie, macar minima, fiindca inca nu am vazut persoane educate si normale la cap sa-si puna belciuge.Iti ofera tot ce vrei, din munca lui.Nu cred ca iti va cere vreodata inapoi tot ce ti-a dat. Daca nu ar fi fost tatal tau, tu nu ai fi existat.Si totusi, tu ma compari cu el.Multumesc! E o onoare pentru mine, un baiat de 16 ani, sa fiu comparat cu un tata.Totusi,ar trebui sa-ti asculti tatal.Ai obligatia morala sa faci asta.De asemenea, ai si obligatia legala sa-l asculti, daca iti vrea binele.Asculta-ma si pe mine.Eu stiu.Eu observ efectul anti-social ce il are belciugul asupra oamenilor, mai ales asupra fetelor.Nu suntem in vest.Suntem in est.Aici,inca nu a murit moralitatea in totalitate. Poate vei da bine printre prieteni,si cei tineri.Dar printre cei ma batrani,sau cei normali,cei care intr-adevar,iti pot modifica viata(profesori,angajatori,politisti,etc),tu nu vei da bine cu belciug. Abandoneaza ideea,nu esti animal,nici bastinas, nici american, nici vestica.Esti o fiinta umana cu demnitate.Nu-ti gauri demnitatea cu un belciug, simbol al involutiei(din moment ce e preluat de la bastinasi). Sper sa faci ce e mai bine pentru tine.La revedere!

| Sooph explică (pentru Romanian):

Buna. Stiu ca au trecut 100 de ani de cand mi-ai tinut morala asta insa, cred ca ar trebui sa iti multumesc. Nu ai idee ce impact a avut "compunerea" pe care ai scris-o asupra mea. ( In caz ca esti curios, mi-am dat seama ca ai dreptate acum cateva zile ). Deci... Multumesc! =)

| Romanian a răspuns (pentru Sooph):

Ma bucur de acest lucru.

| kidsXXL a răspuns:

Si eu as intentiona sa imi pun, dar cand mai cresc.Bineinteles ca o sa il fac la un salon.Sa stii ca e mai bine sa iti pui piercing, decat tatuaj, deoarece il poti scoate.

| SpeedM a răspuns:

Pai cel in limba o sa doara mai mult.mi-am facut unul acum jumatate de an si mi s-a umflat limba si n-am mai putut sa mananc ceva solid cateva zile...dar trece cu timpul.sub buza e ceva mai putin dureros.nu mi-am facut dar un prieten mi-a zis ca l-a durut doar at cand la facut. dupa nu a mai avut probleme.problemele pot aparea in functie de persoana.

| AndraCutte a răspuns:

Doare, asta stiu sigur pentru ca si eu mi-am pus unul acum un an dar s-a infectat si a trebui sa-l scor sad Iti trebuie curaj.Succes! happy