| Dayuuum a întrebat:

Hei TPU.
Daca nu mai mananc deloc deloc zahar, faina, malai chestii de astea, patiserii etc, fac miscare, mananc multe fructe si legume, nu consum alimente grase si nu mananc prajeli, nu beau sucuri etc, pot sa slabesc 10 kg intr-o luna? Stiu ca depinde de organism.dar totusi. E posibil? Mersi, dau funda celor care imi raspund la intrebare si mai imi dau si alte sfaturi. :*

Răspuns Câştigător
| LarissaMouse a răspuns:

Pai este exact cum ai spus si tu: depinde de organism.Dar da, eu cred ca ar putea fi posibil, atata timp cat chiar o sa te ti de acest regim pe care ti l-ai propus.Ai grija sa nu te infometezi, si sa mai mananci si mancare, nu numai fructe si legume. Poti sa iti faci peste la gratar.Eu zic ca este o delicatesa si este si o carne usoara, care nu ingrasa.
Sucuri poti sa bei doar daca ti le faci tu in casa, la blender.Si nu trebuie doar sa faci miscare, ci sport la greu.Ori mergi la fitness, ori faci exercitii acasa zilnic.Cauta pe youtube filmulete.Gasesti foarte multe care sunt si folositoare.
Eu cred ca se poate, dar sa nu te fortezi.Succes!

| Dayuuum explică (pentru LarissaMouse):

Pai fac sport. Fac exercitii acasa in fiecare dimineata, plus kangoo jumps plus bicicleta pe afara din cand in cand. Si nu mananc numai fructe, mananc si mancare dar slaba si sanatoasa. Mersi de sfaturi :*

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Malai poti sa mananci. Se poate daca te abtii si faci un pic de sport.

| Disharmony a răspuns:

Deloc-deloc zahăr? Fructele au zahăr, mai ales astea de vară. Zahăr natural, dar tot zahăr e.
Referitor la întrebare, nu, nu cred că poți slăbi atât într-o singură lună. Poate că vor trece câteva zile în care să eviți alimentele „rele", însă vei ceda la un moment dat, fiindcă nu poți scăpa pur și simplu de obiceiuri pe care le ai de ani de zile. Trebuie să o iei încet, atât cu mâncarea, înlocuind pe rând alimentele „rele", cât și cu sportul, exersând zilnic cu câteva minute în plus. Și, presupunând totuși că reușești ce ți-ai propus, ce vei face după ce se încheie luna și are loc evenimentul pentru care vrei să slăbești atât? Nu cred că-ți convine să continui cu „dieta" asta toată viața, iar dacă revii la vechile obiceiuri o să pui pe tine dublu cât ai dat jos.

| Dayuuum explică (pentru Disharmony):

Zaharul pe care il contin fructele nu se depune cum o face zaharul obisnuit. Eu deja tin aceasta 'dieta' de 4 zile si mi-e foarte bine. Ma pot abtine cu usurinta. O sa o tin pana cand slabesc, iar dupa o sa o tin in continuare, dar nu la fel de strict happy Multumesc de sfaturi oricum.

| Yuzoo a răspuns:

Sunt diete cu ciorba de varza seci care functioneaza de minune, mame-i mele i-a mers si a avut rezultate exceptionale.

| Dayuuum explică (pentru Yuzoo):

Poate ca sunt, dar eu deja m-am apucat de aceasta dieta si nu dau inapoi. Acea dieta cu ciorba de varza e prea exagerata, n-as putea manca numai ciorba de varza, ew. Am si eu placerile mele, nu sunt inca o persoana adulta sau chestii..sunt pofticioasa dar ma pot abtine. Oricum, prefer sa zic pas la aceasta dieta, dar multumesc oricum! :* :*