| Eusiatat18 a întrebat:

De ce un varsator nu ma baga in seama deloc, chiar daca stie ca il plac? Nu vorbeste deloc, nu saluta, daaar in schimb, se uita foarte insistent la mine, pe ascuns, doar atunci cand e singur, iar cand e cu prietenii ori trage putin cu ochiul la mine ori se uita numai in jos. (Asta facea si inainte sa atie ca il plac). Deci voi ce credeti, e posibil sa ma placa si sa nu vrea sa-mi spuna? Avand in vedere ca fiind varsator e destul de prietenos, dar e si ciudat...

Răspuns Câştigător
| Felissa13Eden a răspuns:

Varsatorii isi exprima foarte greu sentimentele, trebuie sa insemni mult pentru ei ca sa se expuna direct.
Incearca sa fii prietena lui, sa fii indrazneata si optimista.Varsatorii adora lucrurile iesite din comun, sunt visatori, traiesc in lumea lor si sunt foarte pretentiosi.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Poate nu stie ca este Varsator.

| Andreeush a răspuns:

Poate e timid si nu stie cum sa se comporte cu o fata.

| Plato a răspuns:

Fa tu primul/ii pasi, daca el nu o face, care e problema? Poate e doar timid.

| ibaal a răspuns:

Nu stiu ce sa ziclaughing
spune-ne si ascendentulbig grin facem aici o hartalaughing
glumesc!
Poate chiar nu te place si se uita chioras la tine, gen,"nebuna asta care nu-mi da pace" laughing
cum a aflat ca il placi?! I-ai spus tu!?

| Șurubelniță a răspuns:

N-are treabă cu astrologia. Tipul e timid și nu știe ce să facă. Asta dacă e adevărata faza cu trasul ochiului și uitatul insistent la tine. Așa că n-ai de ales, bagă-l în seamă până îți răspunde și fă-l să se simtă confortabil în prezența ta. Sau te reorientezi spre alt băiat care e capabil să întrețină o conversație cu tine.