| Krystina0xd a întrebat:

Hei,TPU! De la varsta de 14 ani pot sa imi schimb religia? Din ortodox, vreau sa fiu evanghelic. Va rog, e important. Chiar imi doresc. Cum anume pot face asta?

3 răspunsuri:
| Psihedelic777 a răspuns:

Nu are nici o treaba varsta si un anume mod in care o poti schimba pur si simplu respecti obiceiurile, tradititile si alte chesti ale noii religii.Dar nu te incurajez sa o schimbi sincer iti spun, o sa vezi mai incolo.

| Miuanamaria a răspuns:

Daca parintii sunt ortodoxi si nu sunt de acord cu lucrul acesta, si iti impun, legal ai fi obligata sa iti pastrezi religia pana la varsta de 18 ani! Dar daca ei nu au nimic impotriva o poti face de la ce varsta doresti!

Funda? :*

| PUMNULdureii a răspuns:

In primul rand, si ortodocsi au evanghelie, nu e nevoie sa te muti.
In al doilea rand, primul rand.